Skocz do zawartości
Dexieco

Limitowanie łącza

Polecane posty

Siemka,

 

jestem obecnie na wyjeździe od dłuższego czasu u szwabów. internet to Vodafone DSL & isdn .
router jest tak mocno ograniczony, ingerencji w hasło wifi oraz konfiguracje SIP dla telefonów oraz firewall i reboot, telenet zablokowany po zeskanowaniu portów pokazuje 23 -- filtered.

A mianowicie, czy idzie jakoś zblokować pasmo po LAN bo mam użyszkodnika który w soboty i niedziele od 7 rano do polnocy i pozniej napierdziela w Tibie, Lola i na TS ew. Skype zjada mi łącze a człowiek nie może nic obejrzeć na Weeb i ipli xD. Router jest bardzo ograniczony, a nie mogę go zmienić ponieważ przez router podłaczone są 3 numery, odłączenie routera powoduje zdechnięcie telefonu u nas w mieszkaniu i w mieszkaniu obok u szefuncia faksu i telefonu . Czy da się jakoś spreparować chociażby serwer DHCP i za jego pomocą ograniczyć takiej mendzie neta ? Siłowe odpięcie użyszkodnika nie wchodzi w rachubę ponieważ nie wiadomo co takiego strzeli do łba po zabraniu LoL-a i Tibii..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiś tani tp-link za stówkę + ddwrt/openwrt od razu za tym routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem rozdzielasz łącze żeby było taniej i masz gościa, który korzysta z tego Internetu i chcesz mu przyciąć łącze? Trochę słabe. Jak masz z nim problem to go odłącz po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce tylko zauwazyć, że jeśli on gra w tibie, w lola, korzysta z TS'a... To praktycznie Ci nie zużywa tego łącza. Już więcej zużywa go korzystanie z facebooka. Czy oglądanie filmików na weeb i ipli... Więc jeśli masz neta 1Mb/s to i tak wiele nie nadziałasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ew. wbicie na kompa, zainstalowanie jakiegoś netfiltera i ustawienie limitów na sztywno. Koszt zerowy, ale będzie działać tylko na tych mniej ogarniętych.

Nie wchodzi w grę, hasło i laptop trzymany w torbie pod łóżkiem.

 

Jak rozumiem rozdzielasz łącze żeby było taniej i masz gościa, który korzysta z tego Internetu i chcesz mu przyciąć łącze? Trochę słabe. Jak masz z nim problem to go odłącz po prostu.

 

NIe, internet należy do szefa z lokalu obok, no chce przyciąć bo jak on włączy lapka to z 18Mbits robi się 5 ...Ostatnio jak go odłączyłem to z łapami skakał ;/

Chce tylko zauwazyć, że jeśli on gra w tibie, w lola, korzysta z TS'a... To praktycznie Ci nie zużywa tego łącza. Już więcej zużywa go korzystanie z facebooka. Czy oglądanie filmików na weeb i ipli... Więc jeśli masz neta 1Mb/s to i tak wiele nie nadziałasz :D

Zresztą tak jak wyżej, włącza laptopa i mega lag i spadek. a w sumie siedzi nas 4 osoby na lapkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ew. wbicie na kompa, zainstalowanie jakiegoś netfiltera i ustawienie limitów na sztywno. Koszt zerowy, ale będzie działać tylko na tych mniej ogarniętych.

 

Ciekawe co ty byś zrobił jak by ktoś wbił na twojego kompa i się porządził. Poza tym takie praktyki są karalne.

 

Jak rozumiem rozdzielasz łącze żeby było taniej

To ludzie jeszcze dzielą łącza? Z tego co pamiętam to tak się robiło w latach 2000 kiedy net był drogi, i dodatkowo czekało się na przyłączenie wiekami.

 

Trochę słabe. Jak masz z nim problem to go odłącz po prostu.

 

To nie jest jego łącze on tak samo jak i reszta ma je udostępnione, więc tak po prostu nie może nikogo odłączyć.

 

Zresztą tak jak wyżej, włącza laptopa i mega lag i spadek. a w sumie siedzi nas 4 osoby na lapkach.

 

A nie przyszło Ci do głowy że ktoś inny może zajeżdżać łącze, nawet nieświadomie to robiąc, np. Ty?

 

Poza tym trochę nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz się rządzić nie swoim łączem. Z tego co piszesz to tak samo jak ta osoba korzystasz z niego bo szef udostępnił. Nie ma czegoś takiego że ktoś włącza komputer i nagle łącze uwala, poza tym on korzysta z usług które nie obciążają łącza, w odróżnieniu do streamu z którego ty korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×