Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

router wifi w metalowej obudowie

Polecane posty

Czy bardzo będzie, źle jak router zamknę w metalowej skrzynce tzn. obudowie od komputera.

 

Mocno sygnał straci na jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już myślałem że chodzi o jakąś obudowę rack wiszącą :)

 

 

Podejrzewam że straci ci z 5-10%. Wszystko zależy ile masz na odbiorze zasięgu tzn. Czy masz na styk czy w miarę dobry zasięg i kierunek anteny.

 

Testuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam router z wifi dla gości zamknięty w puszczce z patch-panelem, gdzie dochodzą wszystkie patchcordy z mieszkania. Stracił dobre 50% zasięgu, ale jako, że to wifi dla gości to niespecjalnie się tym martwię. :P
Ale rzeczywiście dobrą opcją może być przedłużenie przewodu antenowego i wyciągnięcie anteny na zewnętrz, lub jeżeli jest taka opcja to po prostu przykręcenie go anteną do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie potrzebujesz przewodu RF 5 i wtyków/gniazd RP-SMA po obu stronach.
Według mnie router lepiej zostawić na zewnątrz, bo na samym kablu i wtykach będziesz mieć już straty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antena w nim możliwa jest do odkręcenia? Znalazłem jeden obrazek z odkręconą anteną, ale podejrzewam, że może to być dolutowany connector.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak odkręcana standardową wywaliłem i kupiłem mocniejszą, bo nie miałem zasięgu w altance jak latem tam siedziałem. Dziś po powrocie do domu zobaczę czy w całym domu bangla net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem router z tego blaszaka. W drugim końcu domu jest nikły zasięg mi jakoś mocno nie opadł ale też mam gorszy. Postawie go na blaszaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×