Skocz do zawartości
giddy

Hosting video typu vidto.me, a prawo

Polecane posty

Chodząc po stronach typu "filmy online" zauważyłem, że jest już bardzo dużo stron, na których przetrzymywane są te pliki video.
Jak wiadomo, są to piraty, więc nielegalne. Administracja stron pewnie co pare dni kasuje zgłoszone pliki. Ale czy to wystarczy?
Jak wygląda prawnie posiadanie takiej strony?
Czy mogą się przyczepić "odpowiednie organy"?

Czy zwykły kowalski, z dedykiem może sobie pozwolić na założenie takiej strony? Bez żadnego bebrania się potem z prawem?

Edytowano przez giddy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Większość o ile nie wszystkie serwerownie w regulaminie mają wyraźnie zaznaczone, że klient ponosi pełną odpowiedzialność cywilno-prawną za przetrzymywane tam dane. Spotkałem się również z zapisem, że DC ma prawo rozwiązać umowę w przypadku przechowywania plików niezgodnych z prawem. Większe serwisy typu zalukaj.tv zauważ, że hostują pliki video na zagranicznych hostingach ogólnodostępnych(zapewne ulokowanych gdzieś w mniej cywilizowanym świecie gdzie maile abuse lecą do dev/null :P). Jak się to ma w przypadku np. cda.pl? Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie głównie chodzi mi o te

 

pliki video na zagranicznych hostingach ogólnodostępnych(zapewne ulokowanych gdzieś w mniej cywilizowanym świecie

 

I o tego typu strony.

Wiem, że pliki łamiące prawa licencyjne, potrafią być kasowane z nich nawet codziennie. Więc są wysyłane zgłoszenia, i są one rozpatrywane. Więc jako taką legalność to musi mieć...

Swoją drogą, serwisy typu "rapidu.net" "catshare.net" itd. działają identycznie, tyle, że dają pliki do pobrania, a nie streamowania. :)
Więc jak to wygląda prawnie...? :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×