Skocz do zawartości
Yep

Dwa TSy na jedym VPSie

Polecane posty

Szukałem, ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłem. Chcę postawić drugiego tsa na tym samym vpsie oczywiście na innym porcie, ale na tym samym użytkowniku nie chce to działać, niby serwer się uruchamia, ale nie da się z nim połączyć i nie wiem czy może w tym pomóc stworzenie nowego użytkownika czy też postawienie dwóch teamspeaków na tym samym vpsie jest niemożliwe. I dodatkowo nie posiadam licencji, więc właśnie ze względów oszczędnościowych chcę postawić drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer głowny musisz podzielić na dwa czyli odejmujesz mu sloty żeby było po równo dajesz np po 16. Czyli od tego głownego który masz teraz na porcie 9987 musisz odjąć 16slotów i postawić drugi serwer np. za pomocą programu yatqa lub panelu webinterface serwer na porcie 9988 (lub inny) przydzielić mu 16slotów i masz dwa wirtualne serwery na 1 instancji, do postawienia serwera drugiego musisz posiadac hasło do query. Stawianie wielu serwerów na 1 adresie bez licencji płatnej jest zabronione. Chodź są triki które na to pozwalają ale to już ryzyko.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez licencji może stać jedynie jeden, bo jak wiadomo ostatnio ts sobie zabierał licencje npl i tak sobie chciałem postawić awaryjnego na wszelki wypadek, ale skoro normalnie się tego nie da uruchomić no to chyba kombinować nie będę. A ponieważ load wynosi 0.07 na vpsie za dyszke w polsce no to nie chciałem tego marnować.

Edytowano przez Yep (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie postawisz dwóch serwerów bez licencji na jednym systemie. W moich postach masz wyjaśnienie.

Jak będę w domu to przekleję link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dzieliłem kvm na kilka openvz i miałem na każdym serwer ts3

trochę musiałem pokombinować w iptables żeby się dało na nie wejść

 

Nie do końca wiem na jakiej zasadzie działa chroot ale może dzięki niemu będzie podobny efekt? niech ktoś bardziej zaawansowany się wypowie bo ja nie wiem w którym kościele dzwoni :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można robić jakąś wirtualizację i NAT dla kontenerów.. Pytanie, czy warto? ;)

Yep, miałem na myśli dokładnie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy i technicznie - TS używa /dev/shm - shared memory. W przypadku wirtualizacji typu OpenVZ/XEN/KVM - Można odpalać tyle TS'ów bez licencji, ile się ma kontenerów.

 

W przypadku pojedynczego systemu, /dev/shm jest jedno na cały system, tak więc nie da się tego zrobić.

 

Dopóki nie zrobisz z VPSa maszyny matki i nie stworzysz sobie co najmniej dwóch oddzielnych kontenerów, nie da rady. Tak długo póki /dev/shm jest wspólne dla dwóch odpalanych procesów, a tak jest w obrębie jednego systemu/kontenera, nie da rady.

 

Warto jednakże wspomnieć, że to nie dotyczy licencjonowanych serwerów TS, które udostępniają 512 slotów i 10 virtual serverów, co oznacza że możesz odpalić do 10 serwerów o łącznej ilości 512 slotów na tym samym systemie. Oczywiście to się odbywa w obrębie jednego procesu, ale może się również odbywać w obrębie kilku (instancji).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 512 slotami to akurat bywa różnie. Mając licencje npl niby dało się jedynie stworzyć max 2 według licencji, ale ja tworzyłem po 4-5, tyle że wtedy wszystkie serwery zaczynały lagować, nie z powodów sprzętowych, bo wszystko stało na dobrym dedyku, a po prostu jakiś ograniczeń nałożonych przez twórców tsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie jak teraz, ale kiedyś na jednym serwerze VPS to było z rok temu odpaliłem normalnie 3 serwery vps po 512 slot każdy na jednym adresie IP z licencja NPL. Być może teraz polityka i mechanizm się zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×