Skocz do zawartości
???

Pytanie o tracert sieci

Polecane posty

Witajcie, od 2 lat mam dużo większy ping niż kiedyś jak miałem 2Mbps, właśnie po przejściu na 4Mbps ping wzrósł dwukrotnie, miałem juz dawno zapytać czym jest to spowodowane, i narysowałem rysunek w paincie i chciałbym się dowiedzieć czemu operator wybiera taką trase... oczywiście net z TP


CMDTRACERT.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mieszkam w Sulejówku (20km do centrum Warszawy) i jak robię trasę do serwerów w Warszawie to leci tranzytem przez Niemcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co masz czyli pierwszy HOP to zasada działania ich systemu. Czyli gdy miałeś 2MB miałeś TRYB FAST(tzw. bez przeplotu), więcej niż 2MB jest już TRYB INTERLEAVED.

 

Zazwyczaj INTERLEAVED dodaje 20,40,60ms do centrali by poprawić margines SNR

Tryb FAST nie posiada przeplotu i daje szybki dostęp do centrali wartość ta jest taka jaki czas zajmuje dostanie się pakietu do szkieletu SIECI TPNET.

 

 

Możesz spróbować zadzwonić do nich. I poprosić o zmianę portu na FAST. Masz 4MB nie powinno być destabilizacji łącza z tego powodu. Ale czy ci się to uda osiągnąć to już musisz trafić na osobę kompetentną która cie zrozumie od "KOPA". A najszybciej zrobią ci to technicy na centrali nawet Prywatnie.

 

To nie jest problem z łączem. A najlepiej gdybyś miał LLU netii.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Sulejówku (20km do centrum Warszawy) i jak robię trasę do serwerów w Warszawie to leci tranzytem przez Niemcy ;)

Bo płacenie im za peering jest średnio opłacalne. Jakby mieli normalne ceny, to może by sie peerowało z nimi więcej opów ;) A tak, to tylko tam śmieciowy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bo płacenie im za peering jest średnio opłacalne. Jakby mieli normalne ceny, to może by sie peerowało z nimi więcej opów ;) A tak, to tylko tam śmieciowy ruch.

 

Tak wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×