Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fotografik

Jak zacząć

Polecane posty

Mam dwa pytania, chciałbym założyć własny hosting....
Nie rob tego - prosze Cie. Dla Twojego i innych dobra.

 

Jesli jednak masz za duzo pieniedzy, to za 500 zl zwolnie Cie z myslenia i powiem co i jak od A do Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jednak masz za duzo pieniedzy, to za 500 zl zwolnie Cie z myslenia i powiem co i jak od A do Z.

:):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

to ja to zrobie za 1000zl, a tak na serio to maszyna wystarczy ale lacze? Smiesz zartowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ece ja nie rozumiem Twojego toku rozumowania, ja rozumiem że to konkurencja dla Ciebie itp.

Ja powiem jak ja zaczynałem...

Najważniejszy to jest pomysł... , idea, tak zwana złota myśl co chciałbyś rzeczywiście robic... może jakiś biznes-plan ? :)

2 pytanie to czy to miłoby być legalne...? Chyba nikt nie chce drugiego h2c...

PS... Nie neostrade :) :) :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ece ja nie rozumiem Twojego toku rozumowania, ja rozumiem że to konkurencja dla Ciebie itp.
Po czym wnosisz ?

 

Chodzi o to, ze ja zdaje sobie sprawe, jak wielu rzeczy nie wiem w temacie hostingu, prowadzenia firmy etc. Potem patrze jak ktos, kto nie wie praktycznie nic, nie ma pomyslu, pieniedzy, czesto wrecz legitymuje sie znaczna awersja do uzywania mozgu i chce "sprzedawac hosting", bo przeciez i tak po szkole siedzi na GG, to czasem komus pomoze, napisze cos na jakims forum i bedzie mial na kino.

 

Jesli pojawi sie ktos powazny, z pomyslem, ew. pieniedzmi, a brakiem znajomosci kwestii hostingu, to na pewno czegos takiego nie napisze, a wrecz zaproponuje swoja pomoc. Jednak kolejnemu dzieciakowi, ktory w najlepszym wypadku skonczy po 2 miesiacach, a w najgorszym bedzie mial pozwy do sadu i odpowiednie organa na karku odradzam, dla jego wlasnego dobra.

 

Poza tym dla kogos podchodzacego do sprawy powaznie, 500 zl to smieszna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proponuje poszukac po firmach kolokacji. Pojsc i zagadac np. na uniwerku/polibudzie - czy sie zgodza na postawienie skrzynki i w jakiej cenie, a czasem zdarza sie ze dobre lacza maja niektore osiedlowki - pogadac z adminem ile by chcial, za to ze skrzynka z boku bedzie podlaczona.

 

Odnosnie znikajacych hostingow - co myslice aby serwery byly sprzedawane na min. okres 12 miesiecy, platny z gory - przyklad futuro?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojsc i zagadac np. na uniwerku/polibudzie - czy sie zgodza na postawienie skrzynki i w jakiej cenie,

Z doswiadczenia z Polibuda w Gdansku:

Serwer moze da sie postawic (po znajomosci to za friko) ale zadnej komercji.

Mialem tam przez pare miesiecy jedna maszyne - chodzilo bardzo ladnie, ale tak jak pisalem, za dowolna komercje szybko bym stamtad wylecial, a poza tym to wszystko to nieszczesne Pol34 (teraz to juz w sumie Pioner).

 

a czasem zdarza sie ze dobre lacza maja niektore osiedlowki - pogadac z adminem ile by chcial, za to ze skrzynka z boku bedzie podlaczona.

Tu tez mam (niemile) doswiadczenie - generalenie bym uwazal na osiedlowki - widzialem w zyciu rozne ataki dos z wewnatrz osiedlowki (w sumie w osiedlowce na ok. 150 komputerow non stop jakis komputer dosowal). Niektore dosy potrafia skutecznie zapchac lacze, spowolnic prace itd. Na przyklad ostatnio - wszystko ladnie z zewnatrz chodzi (ssh, ftp, poczta) a www zwolnilo do jakis 1-2kB ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×