Skocz do zawartości
Igorek

Windows SBS - zmiana na Linuxa

Polecane posty

Potrzebuje zrobić zmianę. Windows SBS i całe to rozwiązania na darmowego linuxa albo płatnego ale tańszego niż to rozwiązania z chybwindowsem.

 

Jedyne czego potrzebuje to:

  • logowanie się na konto, które jest na serwerze wraz z plikami i całą zawartości.
  • pliki mają być przetrzymywane na tym serwrze
  • oprogramowanie dostępne, miło było by gdyby ściągało z serwera albo jeśli się nie da, to możliwość blokady uruchamiania niektórych programów na wyznaczonych kontach
  • możliwość blokady internetu dla wszystkich kont lub określonych
  • możliwość blokowania stron ( to wiem jak na zwykłem linuxie zrobić)
  • ustawić maksymalny rozmiar plików dla komputera
  • niektóre aplikacje mogą działać po sieci, tzw. dane były by zapisywane na serwerze bo bez dostępu do niego po siedzi nic by nie działało

Od strony zwykłego użytkowania to wszystko co mi przychodzi do głowy

 

Od strony administracyjnej fajnie by były gdyby dało się zrobić, tak jak to na SBS-esie, że jest zrobiony cały obraz komputera wraz z całą zawartością i jest zapisany na serwerze i go po sieci zaciągnie i zainstaluje się z niego, (nie musi to być tak jak na windowsie, że cały proces jest zautomatyzowany, mogę ustawienia i tak dalej ustawiać ręcznie, ale ważne by cały obraz się zaciągną z serwera i cały oprogramowanie.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić cały obraz CloneZillą

 

Przydało by się bym mógł za pomocą logów śledzić co robią użytkownicy

 

To chyba wszystko.

 

 

 

Znalazłem coś takiego: http://pc.opticel.pl/index.php/serwer-na-linuxieczy to może być dobre rozwiązanie

 

Edytowano przez Igorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Od strony administracyjnej fajnie by były gdyby dało się zrobić, tak jak to na SBS-esie, że jest zrobiony cały obraz komputera wraz z całą zawartością i jest zapisany na serwerze i go po sieci zaciągnie i zainstaluje się z niego,

Serwer PXE postaw resztę ustawisz za pomocą SAMBY użyj też DansGuardianiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×