Skocz do zawartości

Polecane posty

Siemanko

Planuję zmienić telefon, który posiada wejście na dwie karty SIM (Dual SIM) mam kilka modeli i proszę o pomoc w wyborze:

Sony Xperia Z3
- http://www.komputronik.pl/product/245753/Elektronika/Telefony_i_smartfony/Sony_Xperia_Z3_DualSim_miedziany.html2899zł
- http://allegro.pl/bialy-smartfon-sony-xperia-z3-dual-sim-lte-zestaw-i4695190666.html2899zł

 

HTC One M8

- http://htc.strefamarek.allegro.pl/htc-one-m8-16gb-dual-sim-gray.html2649zł
- http://allegro.pl/htc-one-m8-dual-sim-i4732972632.html2499zł

- http://deluxury.pl/telefon-htc-one-m8-16gb-lte-szary/3246?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2014-10&utm_content=3246#nclid=c1e854da6826dfb8ca92333075b8d92c1825zł ? ohmy.png

 

Samsung Galaxy S5
- http://allegro.pl/samsung-galaxy-s5-dual-sim-g900fd-lte-gold-fvat23-i4728505661.html2249zł

Obecnie jestem w posiadaniu Samsung Galaxy S4 (telefon) oraz Samsung Galaxy Tab S (tablet) i powiem, że sprzęt sprawuje się doskonale lecz potrzebuje telefonu z wejściem na dwie karty jak już to wyżej napisałem. Dużo też przemawia za Z3 wygląd, bateria, aparat, pamięć ram (3GB), procesor 4x2,5GHz. Już sam nie wiem. Jeśli ktoś posiada w/w telefony proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci się nie śpieszy to warto poczekać jeszcze kwartał lub dwa na telefony napędzane 64-bitowymi snapdragonami. W szczególności z powodu, że celujesz we flagowce.

 

Sony już cichaczem zapowiedział Z4 ze Snapdragonem 810, pewnie wyjdzie też w wariancie multisim.

 

Z tych, które podałeś Z3 jest najbardziej przyszłościowy i ma dobre wsparcie na XDA, HTC też jest dobrym wyborem, Samsunga odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przed chwilą czytałem newsa na temat Z4 i chyba jednak poczekam do marca chociaż będzie mnie korciło kupno Z3 :P Ciekawe jak będzie cena na Z4 jak Z3 kosztuje prawie 3k.

A odnośnie samsunga jakie masz z nim przeżycia?

HTC też ładnie wygląda interesuje mnie ta cena z deluxury 1825zł? Coś tanio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samsung to firma, która ma gdzieś developerów i ich prośby. Jeśli nie masz co robić to zaparz sobie dobrą kawę i przeznacz co najmniej godzinę-dwie na czytanie exynosowskiej sagi.

 

Jeśli liczysz się z tym, że całe XDA ze mną włącznie ucieka jak najbardziej od Samsungów i nieoficjalne wsparcie jest bliskie wymarciu, to możesz brać, tyle że na nic poza stockiem i rootem nie powinieneś liczyć.

 

Oczywiście ja to mówię ze strony developera, bo jeśli ktoś się w ogóle nie interesuje swoim telefonem, a słowo root jest mu obce to należy mi zadać pytanie "to po co ci android" i powiedzieć, że samsung może być równie dobry w tej sytuacji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie przesadzajmy. Multum ludzi na świecie używa androida, do zastosowań osobistych, do biznesu, robią to z powodzeniem a roota nie potrzebują. Funkcje dostarczane od producenta też są często przydatne, a nie uświadczymy ich w customach. Root nie jest żadnym wyznacznikiem umiejętności sensownego korzystania ze sprzętu. Daje większe możliwości (dlatego sam z niego też korzystam), ale bez przesady, to nie determinuje zawsze i wszędzie wyboru.

Sam korzystam z G2, wcześniej rodzina nexusow i powiem szczerze, że kombinowanie na dłuższą metę męczy. Bo tak jak na stocku, tak w customach są zawsze jakieś niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Multum ludzi na świecie używa androida, do zastosowań osobistych, do biznesu, robią to z powodzeniem a roota nie potrzebują. Funkcje dostarczane od producenta też są często przydatne, a nie uświadczymy ich w customach. Root nie jest żadnym wyznacznikiem umiejętności sensownego korzystania ze sprzętu. Daje większe możliwości (dlatego sam z niego też korzystam), ale bez przesady, to nie determinuje zawsze i wszędzie wyboru.

Sam korzystam z G2, wcześniej rodzina nexusow i powiem szczerze, że kombinowanie na dłuższą metę męczy. Bo tak jak na stocku, tak w customach są zawsze jakieś niedoróbki.

 

Męczy to korzystanie z pure stocka takiego jak TouchWiz od Samsunga. Inżynierzy z tej firmy nie mają pojęcia o tym co robią, może i znają się na produkowaniu podzespołów, a raczej łączeniu ich do kupy bo ich niesławny exynos 4 to najgorszy procesor i najgorszy SoC z jakim kiedykolwiek jako developer się spotkałem i mam szczerą ochotę dać po głowie każdemu kto nad nim pracował. Nie dość, że cały system jest ociężały, totalnie niezoptymalizowany i niedostosowany do podzespołów to jeszcze same podzespoły są katastrofą posklejaną na kolanie przy użyciu kleju, z ilością hacków i workaroundów liczonych w tysiącach.

 

Są telefony z "dobrymi" stockami, przede wszystkim nexusy i inne "google play edition" wersje. Nawet Sony robiąc swoją stockową nakładkę nie spieprzył sprawy i da się z tego korzystać pomimo, że wiele można by poprawić. Ale to co Samsung zrobił woła o pomstę do nieba bo tak spieprzyć systemu to chyba nikt nie potrafi. Nie potrafię inaczej wyjaśnić faktu, że Google w Androidzie 4.4 zoptymalizował system do uruchomienia nawet na urządzeniach z 512 MB ram, a Samsung stwierdził, że uwaga - nie może zaktualizować Galaxy S3 do tegoż KK, ponieważ... ma za mało ramu. Tak, ten telefon ma 1 GB, za mało żeby uciągnąć ociężałego touchwiza na kitkacie, pomimo że ten sam jakoś udało im się wypuścić na JB. Pewnie, to kolejna wymówka, żeby ukrócić wsparcie danego modelu do jak najkrótszego okresu, nie wydawać więcej kasy na wspieranie rzeczy nie generujących przychodu.

 

Jeśli ktoś twierdzi, że customy "nie mają sensu", lub że "niczego nie zmieniają" to jest najzwyczajniejszym w świecie ignorantem, który nigdy nie spotkał się z dobrym systemem, być może właśnie z tego powodu, że wszyscy znający się na rzeczy developerzy uciekli od takich okropnych firm jak właśnie samsung. Przykładem jest np. taki commit mojego autorstwa, który jest w stanie zwiększyć wydajność dowolnego urządzenia opartego o Androida aż trzykrotnie, zerowym kosztem. Tyle, że trzeba się "znać", siedzieć w temacie i kupić telefon z dobrym nieoficjalnym wsparciem, żeby ktokolwiek zadał sobie trud zaaplikowania takich rzeczy w swoich własnych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś obecnie korzysta z telefonu, który obsługuje dwie karty jak to np. wygląda z wysłaniem SMS'a, dzwonieniem, korzystaniem z internetu? Wysyłam SMS'a i wyskakuje z której karty ma to iść?

Telefon ma być do dzwonienia, sms'owania oraz korzystania z internetu (udostępniania) oraz modyfikacji jednego pliku .xlsx

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

mozesz ustawić z której domyślnie ma dzwonić, wysyłać sms albo będzie pytać przed każdym połączeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również podpisuje się pod tym, żeby trzymać się z dala od Samsunga. Ta ich nakładka w oryginalnym oprogramowaniu to jakieś nieporozumienie. Przemilczę fakt, że updaty wypuszczane są przez nich z łaską...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×