Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shibby

[OVH] Kimsufi KS-1 vs VPS Classic 2 - co wybrać

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam obecnie VPS z DA z oferty Biznes-host. Postawione są na nim dwa serwisy, które (wg google analytics) sumatycznie generują ponad 5000 unikalnych wizyt dziennie. Coraz częściej jednak napotykam na problemy z dostępnością moich usług objawiające się komunikatem HTTP 500. Stawiam tu na specyficzną (i zasobożerną) konfigurację serwera, którą wymusza DirectAdmin. Możliwe, że czysty serwer bez DA, skonfigurowany przeze mnie i pode mnie nie wykazywałby aż takich problemów, nie mniej jednak przez ostatni rok miałem 4-5 mniej lub bardziej kłopotliwe sytuacje, które musiały zakończyć się zgłoszeniem do supportu gdyż uniemożliwiały dostęp do moich usług.

 

Ponieważ nie brakuje mi wiedzy z zakresu konfiguracji i administracji dystrybucji linuxowych chcę zakupić nową, czystą usługę w OVH i na nią przenieść swoje serwisy. Jako dystrybucję planuję wybrać Debiana a serwisy postawić na Apache+FPM. Pytanie tylko czy wybrać Kimsufi czy VPS? O ile VPSów z ich oferty kilka konfigurowałem i działają bezproblemowo o tyle z Kimsufi styczności jeszcze nie miałem a prawdę mówiąc Atom jako procesor serwera budzi we mnie delikatnie obawy co do swojej wydajności.

Może ktoś z Was miał kontakt z obydwiema usługami i pomoże by wybrać tą lepszą, szybszą i mniej awaryjną?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy to forum na php-fusion, drugi to wordpress ze sporym działem download. Jest jeszcze pewien skrypt php, który ma kilka tysięcy wywołań dziennie.

 

Dokładna specyfikacja obecnego serwera VPS to:

50GB SSD
Transfer: bez limitu
1024 MB - gwarantowany RAM
2048 MB - maksymalny RAM
Procesor - 2 x 3,4 Ghz - 100% 2 rdzenie
Edytowano przez shibby (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A baza danych? Używasz jakiegoś cache? Jeśli ten VPS rzeczywiście spełnia tę specyfikację, to ta strona powinna działać bez problemu. Jakie zużycie pamięci, procesora, I/O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baza mysql 5.1. Bazy o wadze 125MB i 150MB.

Load procka: średnio ok 1.0 ze skokami do nawet 4.0

Ram ok 160MB z częstymi skokami to 600MB + cały czas ponad 400MB zajęte w swapie.

Uptime na chwilę obecną to 118 dni

Jeżeli chodzi o cache to jak rozumiem masz na myśli apc lub eaccelelator - nie, nie mam nic takiego, głównie przez DA. Nie chce mi się szukać, grzebać i kombinować by to ruszyło. Już kiedyś próbowałem odpalić GeoIP dla php na DA i zajęło mi to kilka ładnych godzin a powinno max 10min.

 

Dlatego też decyzja by przejść w końcu na czystego debiana własnoręcznie skonfigurowanego jest już podjęta. Obecny VPS mam do lutego 2015 więc mam spokojnie czas by przygotować, potestować i zoptymalizować serwer oraz bez pośpiechu przenieść stopniowo serwisy. Może się okazać, że lepiej mi będzie kupić dwa VPSy/kimsufi i każdy z serwisów umieścić na osobnym. Obecny VPS kosztuje mnie 99zł/mc brutto więc to nie jest mało. Nawet przy płatności rocznej z 50% rabatem nadal jest to ok 50zł średnio na miesiąc. Zaryzykowałbym nawet z czystym VPS w BH gdyby nie fakt, że jest to nieopłacalne gdyż najtańszy VPS z łączem 100mbps 2CPU i 2GB ram kosztuje bagatela 129zł/mc czyli więcej niż mój obecny VPS z DA o tych samych parametrach!! Skok do OVH będzie więc dużo tańszy bez względu na to którą z usług wybiorę.

post-17621-0-15218600-1412938071_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cache to jak rozumiem masz na myśli apc lub eaccelelator

Raczej miałem na myśli wp-cache, albo varnisha.

 

Może się okazać, że lepiej mi będzie kupić dwa VPSy/kimsufi i każdy z serwisów umieścić na osobnym. Obecny VPS kosztuje mnie 99zł/mc brutto więc to nie jest mało. Nawet przy płatności rocznej z 50% rabatem nadal jest to ok 50zł średnio na miesiąc.

Jeśli chcesz konfigurować samodzielnie i odległość do Francji nie przeszkadza, to OVH praktycznie nikt nie przebije ceną.

 

Pomyśl nad cache i zobacz jakie konkretnie zapytania nie są wykonywane poprawnie, ale ogólnie wygląda na to, że ten VPS zrobił się nieco ciasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz napisać do mnie na marek@biznes-host.pl z prośbą o customową ofertę VPS root- chętnie coś przygotuje w zadowalającej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×