Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bryn1u

DNS - Domena w OVH - Server SoYouStart

Polecane posty

Witam,

 

Jakosc specjalnie nie konfigurowalem nigdy servera DNS bo w sumie nigdy nie potrzebowalem. Przejzalem tamaty na forum o GlueRecords itd. ale jakos w OVH troche jest to inaczej zoragnizowane i zrobil sie (jak dla mnie) troszke taki mish-mash.

 

Posiadam domene w ovh.pl - oksymoron.edu.pl

Posiadam server dedykowany w SoYouStart + directadmin - IP servera: 94.23.237.216

 

W panelu SYS mam opcje/zakladke: zarzadzaj serverami dns secondary. Dodalem domene z ovh (oksymoron.edu.pl) po wczesniejszym edytowaniu, ktore bylo wymagane, zeby dodac do pola.txt "ownercheck.oksymoron.edu.pl" oraz jakas tam wartosc w celu weryfikacji, ze jestem wlascicielem. Dodalem, pozniej dodalem w SYS panelu DNS secondary i ladnie sie przyjelo:

oksymoron.edu.pl sdns2.ovh.net 07.10.2014 08:43 94.23.237.216

Teraz mam pytanie co jest 1 serverem dns i w panelu directadmina jak mam dodac ten server dns.

 

 

Domain Name IP Address Name Server 1 Name Server 2

 

 

 

 

 

Domain name: oksymoron.edu.pl
Ip adress: 94.23.237.216

Name Server 1 ???
Name Server 2 ns1.oksymoron.edu.pl czy ns1.sdns2.ovh.net

Normalnie zglupialem. Bo z tego co wyczytalem na tym forum to musze "isc" do domeny zmienic w strefie DNS pole A, dopisac tam ip i powinno smigac a tutaj sa jakies dziwne ustawienia. Moze mi ktos przyblizyc ten teemat ?

 

Z gory dziekuje,

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że kupiłeś w OVH usługę DNS anycast i domena jest wydelegowana na ich serwery

 

$ dig ns oksymoron.edu.pl +short
ns200.anycast.me.
dns200.anycast.me.
a rekord A poprawnie wskazuje Twój serwer

 

$ dig oksymoron.edu.pl +short
94.23.237.216
Jeśli 5zł/miesiąc to nie problem, sugeruję ją tam zostawić i skonfigurować przez panel ovh, zamiast próbować stawiać własny serwer DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że kupiłeś w OVH usługę DNS anycast i domena jest wydelegowana na ich serwery

 

$ dig ns oksymoron.edu.pl +short
ns200.anycast.me.
dns200.anycast.me.
a rekord A poprawnie wskazuje Twój serwer

 

$ dig oksymoron.edu.pl +short
94.23.237.216
Jeśli 5zł/miesiąc to nie problem, sugeruję ją tam zostawić i skonfigurować przez panel ovh, zamiast próbować stawiać własny serwer DNS.

 

 

OK, dziekuje.

 

Tylko dalej nie wiem jakie ma byc NameServer 1 i NameServer 2, ktore chcialbym dodac do panelu DA.

 

Pozdrawiam,

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu? Co konkretnie chcesz osiągnąć?

 

Jest domena oksymoron.edu.pl, panel przy zakladaniu konta tworzy automatycznie subdomeny czyli:

user.oksymoron.edu.pl i niestety to nie dziala. Dziala tylko oksymoron.edu.pl/~user (czyli zwykle userdir).

 

Po drugie chcialbym, zeby znajomi mogli podpinac wlasne domeny.

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, no tak, żeby to działało, to musisz hostować serwer DNS na swoim serwerze. Masz zainstalowany serwer i on działa, ale nie obsługuje oksymoron.edu.pl. Musisz to poprawić w pierwszej kolejności. podaj jako NS-y domyślny host Twojego serwera (sprawdź w panelu, albo w mailu, zazwyczaj nsxxxxx.ovh.net, ale bywa różnie) oraz sdns1.ovh.net (chyba, sprawdź w panelu).

 

Jak to zrobisz i sprawdzisz, że działa, to zostaje jeszcze zmienić w OVH serwery DNS, na które wydelegowana jest domena oksymoron.edu.pl na swój serwer i ten zapasowy. OVH przy rejestracji w ogóle sugeruje taką możliwość, ale teraz będziesz musiał zmienić ręcznie te same NS-y, które podałeś w DA.

 

No, i zrezygnuj z tego anycasta na koniec.

 

Swoją drogą, zmień hostname i rewers tego serwera na coś innego niż domena, którą na nim hostujesz. Może być zabojad.oksymoron.edu.pl albo bleu.oksymoron.edu.pl, wszystko jedno, ale to co masz teraz, to się pogryzie wcześniej czy później.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×