Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bryn1u

DirectAdmin OVH gdzie ClientID ?

Polecane posty

Witam,

 

Po raz pierwszy instaluje Direct Admin'a, dostalem License ID, ktore ukazalo sie w panelu oraz w mailu. Podczas instalacji jest tez wymagany ClientID, ktorego nie wiem skad wziac, przeczytalem na stronie OVH, ale w "pomocy" jest nic. Czy ktos wie jak mam uzyskac tego ClientaID ?

 

Z gory dziekuje,

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem, ale... Ile masz prób? Spróbuj użyć swojego handle z ovh, maila na którego dostałeś dane do licencji i, jeśli są inne, maila, na którego masz konto w ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do instalacji potrzebujesz License ID oraz Client ID i obie te rzeczy powinny zostać Ci dostarczone.

 

Dostalem tylko jedna.

 

Szanowni Państwo,

 

Licencja na Directadmin dla usługi 94.X.X.X została

uruchomiona.

 

Numer licencji to: 1XXXXX

Szczegółowe informacje o kluczu:

Wersja : ES 6.0 64

Obsługa dla IP : 94.X.X.X

 

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji w razie dodatkowych pytań

związanych z korzystaniem z licencji Directadmin,

 

Z poważaniem,

Biuro Obsługi Klienta So You Start

 

Godziny pracy: PN - PT: 9-17

Kontakt: http://www.soyoustart.pl

Tel. 71 750 02 88

 

Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł

Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu

VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Nr KRS: 0000220286

REGON: 9330290040

NIP: 899-25-20-556

 

A ID clienta ? To tylko u nich mozna z CentOS instalowac DA bo maja gotowy szablon (CentOS6 + DirectAdmin) ? Przeciez to jakas kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgraj z szablonu, odczytaj ClientID i potem reinstall na swój OS. Ewentualnie zadzwoń jutro na support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgraj z szablonu, odczytaj ClientID i potem reinstall na swój OS. Ewentualnie zadzwoń jutro na support.

 

Licencje w directadmin.com ustawia się na IP, system ,wersje i bitowość.

Więc samo odczytanie cid mu niewiele da bo nie zainstaluje jej na debianie jak ustawili centos 6 64 bit - wszystko musi sie dokładnie zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Licencje w directadmin.com ustawia się na IP, system ,wersje i bitowość.

Więc samo odczytanie cid mu niewiele da bo nie zainstaluje jej na debianie jak ustawili centos 6 64 bit - wszystko musi sie dokładnie zgadzać.

 

Tak, ale jak wgra OS to jakas tam licka byc moze bedzie, moze tez ClientID odczyta albo po prostu poczekać na support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak wgra OS to jakas tam licka byc moze bedzie, moze tez ClientID odczyta albo po prostu poczekać na support.

 

Przeczytaj co wyżej napisał Marek, z licencja DA nie ma tak jak piszesz, to nie Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj co wyżej napisał Marek, z licencja DA nie ma tak jak piszesz, to nie Windows.

 

DA używam na co dzień. Nie wiem jakie obrazy ma ovh, ale być może w pliku z configiem będzie zapisany client id, który wykorzystuje OVH. Przecież nigdzie nie napisałem, iż ten obraz zadziała mu z jego licencją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA używam na co dzień. Nie wiem jakie obrazy ma ovh, ale być może w pliku z configiem będzie zapisany client id, który wykorzystuje OVH. Przecież nigdzie nie napisałem, iż ten obraz zadziała mu z jego licencją...

 

Udało Ci się kiedyś znaleźć client ID w pliku konfiguracyjnym? Bo ja będąc w podobnej sytuacji jak autor nie znalazłem, być może za nie sprawdziłem wszystkich plików. Jak masz pomysł gdzie mogą siedzieć takie dane to napisz.

 

Tak czy siak pytanie jest do autora, czy kupując licencję zaznaczył na jaką to ma być dystrybucję czy po prostu kupił lickę DA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy OVH automatycznie pobiera plik z licencją czy po prostu wgrywa gotowy obraz z systemem i potem należy sobie samemu pobrać licencję. Jeśli nagrywają gotowy obraz, to być może są tam pozostałości po instalacji pierwotnej i być może pomocne okaże się odczytanie danych z :

/usr/local/directadmin/scripts/setup.txt

Nigdzie nie wspomniałem, że to co proponuję zadziała, a jedynie zasugerowałem pewne kroki, które mogą się okazać pomocne albo i mogą być tylko stratą czasu.

Przykładowy output:

hostname=web.xxx
email=admin@xxx
mysql=aaaaaa
mysqluser=da_admin
adminname=admin
adminpass=aaaaaaaa
ns1=ns1.xxx
ns2=ns2.xxx
ip=xxxx
netmask=xxxxx  Mask
uid=xxxx
lid=yyyyy
services=services_es60_64.tar.gz
Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź 17797

 

Dziekuje, działa.

 

OVH dla debiana nie pobiera zadnych plikow, nie ma setup.txt, nie ma Getlicense.sh ani tym podobne. Trzeba sciagnac ze strony DA i wklepac setup.sh, ID Clienta default'owo to 17797 o ktorym nigdzie nie jest wspomniane nawet w zasranym mailu od OVH (przeciez to takie oczywiste) a ID License dostaniecie na maila. Reszta idzie bez problemu.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×