Skocz do zawartości
Gość Web-Support

Domeny .ovh

Polecane posty

Gość Web-Support

Siema,

 

Słyszeliście coś o tych domenach? Teraz je rozdają na rok za darmo, potem przedłużenie 7 zł - jedną wziąłem. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem pięć (maksimum :)

 

Właśnie chciałbym wiedzieć, czy się załapałem do pierwszych dwudziestu tysięcy, które mają odnowienie za piątaka. Jak sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działają. OVH zostało pewnie zalane zamówieniami, a do tego chcieliby, podejrzewam, rzucić okiem na każde, czy ktoś nie rejestruje admin.ovh, więc realizacja chwilę trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Moje są działają na razie na DNSach OVH bo jest problem z przeniesieniem (aktualizacją DNS). Chyba system OVH DNS się zawiesił i wszystkie domeny mają problem z dodaniem DNSów do strefy mimo to że się utworzyły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jedną dla jaj w dosłownym słowa znaczeniu i od razu ustawiłem własne serwery DNS i domena działa. Fakt , faktem aktywacja jej zabrała coś około 24 godzin. Może to z powodu wybranej samej nazwy , nie wiem. Myślę że obecne problemy wynikają z faktu że po prostu ta ilość przeskoczyła domniemaną skalę co przekładając na odświeżenie bazy danych wpisów DNS coś dostało czkawki. Teraz powoli masują brzuszek systemowi by wszystko się przyjęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

Moje są działają na razie na DNSach OVH bo jest problem z przeniesieniem (aktualizacją DNS). Chyba system OVH DNS się zawiesił i wszystkie domeny mają problem z dodaniem DNSów do strefy mimo to że się utworzyły ;)

 

Ja od wczoraj mam nawet niezweryfikowane zapytanie o zmianę DNS, no ale wcale im się nie dziwię - 50000 domen za darmo - obsłuż człowieku taki ruch :) Może się jakoś unormuje w najbliższym czasie, bo z tego co widzę to te domeny można dalej za darmo rejestrować, więc jakaś tam pula została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Pierwsze dwie powinny były przejść. matt.ovh ktoś zarejestrował przed Tobą chyba po prostu, ale via.ovh jest wolna. Pozostałe to wiadomo, że OVH chciało zatrzymać dla siebie.

 

Nie, nawet nie, backup.ovh też ktoś wziął.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie już jest aktualizacja kontaktów (potwierdzenie na maila, ale serwer pocztowy im też się przytkał) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

Moja już działa, powiem szczerze nawet nie jest to taka zła domena jak ją opisywali :P

Ciekawe tylko, ile z już zarejestrowanych domen poszło na spam, śmieciówki i w ogóle.

Widziałem już nawet aukcje z fajnymi domenami ;p

Edytowano przez Web-Support (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skoro chcą zatrzymać dla siebie to może wypadałoby zrobić listę domen których rejestracja nie przejdzie? Bo jeżeli jakaś domena jest wolna, ktoś chce ją wziąć i nagle się okazuje że nie bo OVH chce ją jednak mieć dla siebie, to proszę bardzo, chcecie to możecie ją odkupić, była wolna to ją wziąłem. Takie zabieranie/ anulowanie nie jest fair. Kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera!

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcą zatrzymać dla siebie to może wypadałoby zrobić listę domen których rejestracja nie przejdzie?

To nie jest realistyczne rozwiązanie. Twoja lista nie wygra z kreatywnością dziesiątek tysięcy ludzi. Zrobili, jak sąd najwyższy w USA, "I'll know it when I see it."

 

Możesz uznać, że ją od Ciebie odkupili po oryginalnej cenie (0zł). Chociaż w rzeczywistość po prostu jej nie zarejestrowałeś.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Tak w skrócie. Mi udało się zamówić domeny .ovh już około 13:00 2 października. Żadnej mi nie zablokowali, ani nie "oddali" komuś innemu przez błędy w systemie.

 

Na początku były problemy z niewydolnością systemu zamówień i ograniczeniami samego rejestru:

http://travaux.ovh.net/?do=details&id=11736 (http://prace.ovh.pl/?do=details&id=18504)

 

Potem doszły problemy ze zmianą DNS:

http://travaux.ovh.net/?do=details&id=11750

które pewnie jeszcze trwają :-) 24 godziny na zmianę DNSów w registry to była normalka.

 

Samo TLD moim zdaniem ciekawe i na pewno kupiłbym swoje domeny w ich normalnej cenie (około 14 PLN). Na pewno też nie ustępują domenom .tv, .me, czy innym podobnym wynalazkom, a ze względu na długość są dużo lepsze niż znaczna część nowych "uwolnionych" TLD, które, swoją drogą, typowemu Polakowi nic nie mówią. Mogą być jednak traktowane jako swego rodzaju "product placement" i pewnie 90% pójdzie na SEO i inne podobne badziewie, ale do prywatnych zastosowań będą ciekawe.

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×