Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
keyword

7.500.000 Usd Za Diamond.com

Polecane posty

Padł nowy , tegoroczny rekord cenowy za domenę .

diamond.com została sprzedana za 7.500.000 USD . Szkoda tylko , że obecnie służy jako przekierowanie na

bylejaką stronę z mydłem i powidłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dlatego Amerykanów nigdy nie zrozumiem.. za te odszkodowania dla palaczy petów, za domeny po kilka milionów dolarów (no dobra, jakieś sex.com albo usa.com za milion, to rozumiem... ale czasem takie lipy idą w takich cenach, że...)

 

"Amerika to dziwna kraj" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostawia wątpliwości, że wartość samej nazwy domeny jest przeceniona o rząd (jeżeli nie kilka) wielkości. Jednak czesto decydujące znaczenie ma tu specyfika dużych korporacji - przepływu w nich pieniędzy wydawania dyspozycji itp.

Nawet w przypadku korporacji 7,5 mln dolarów to kwota niebagatlena - jednak jeżeli na stworzenie i promocję serwisu sprzedajacego np.: szlachetną bizuterię przeznaczno 10 mln USD. a CMS i ludzie zamkneli się w 2 mln to co zrobić z 8 milionami?.

Zwócić do kasy firmy ? po co ?.

 

Po za tym ciekawy jest również efekt marketingowy 7,5 mln dolarów to oczywiście giantyczna kwota na reklamę w adwordsie, ale ... już nie tak duża, jeżeli chodzi o prasę i tlewizję w USA. Fakt, że nazwa domeny pojawiła się na raz w wielu miejscach jest na pewno dodatkowym bonusem.

 

Własnie pisząc ten teskst uświadomiłem sobie jak mogę wypromować w mediach ciekawą domenę :). Wystarczy umówić się na jej zakup za niebagatelną kwotę i poinformować o tym media. Już widzę tlewizję i wywaiad z 17-sto letnim Adasiem Pierdzikowskim: Co zrboisz ze swoimi 300 000 złotych jakie orzymałeś za swoją domenę za którą dałeś 50 zł :-).

 

Oczywiście nie twierdzę, że te 7m5 miliona to pomysł na promocję, ale warto również wrócić na ten aspket. Oraz fakt, że może to być tylko 7,5% inwestycji jakiejs duzej koporacjiw rynek diamenów i bizuterii.

 

P.S.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22diamond.com%22&lr=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22www...mond.com%22&lr=

troszkę słychać o tej domenie no nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO kupującemu chyba liczba zer się pomyliła ;)

 

Hmm... ja jakoś mimo uszu puściłem tą wiadomość. Swoją drogą czy wiemy, że napewno za tyle sprzedana? Może to rzeczywiście sposób na zainteresowanie mediów, zresztą jak widać bardzo skuteczny. Poza tym, że ktoś napalony zarejestruje wszystkie "diamod" we wszystkich rozszerzeniach i wrzuci na eBay, a kolejne kilkaset postanowi zacząć przygodę z domenami, będzie przecież drugi aspekt - Jeszcze nie raz jeden pisząc o domenach poczytne gazety przytoczą parę słówek o tej właśnie transakcji. Tak jak piszą o business.com lub fish.com np. w Wall Street Journal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×