Skocz do zawartości
HaPe

GlueDNS i MX

Polecane posty

Witam, czy zalecane jest tworzenie dla adresów MX wpisów glue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że pod hostname też się powinno, ale to tylko przypuszczenia. Niech ktoś obeznany się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wydaje mi się bez znaczenia, dopóki poprawnie działają zdefiniowane jako autorytatywne dla danej domeny serwery nazw.

 

A gdy zdarzy się, że nie... Zastanawiam się, czy jakieś autorytatywne dla ccTLD lub gTLD serwery nazw (np. a-dns.pl czy a.gtld-servers.net, bo to na tym polega "glue", że te rekordy zostają umieszczone bezpośrednio na nich) w ogóle te rekordy zwrócą w odpowiedzi na jakiekolwiek zapytanie. Z reguły zwracają tylko NSy dla domeny i A/AAAA (jeśli są znane, jeśli istnieje "glue") dla tych wymienionych NSów. Choć zastrzegam, że mogę jakiegoś drobiazgu w całym systemie nie dostrzegać, kiedy to jakiś klient jednak uzyskuje i wykorzystuje takie rekordy od serwerów autorytatywnych dla "com" czy "pl" itp., ale nie wydaje mi się, zasada działania systemu DNS, kolejność wysyłania zapytań o "com", "example.com", "subdomain.example.com" raczej to wyklucza.

 

 

edycja:

Jak ktoś ma możliwość i chce, to niech stworzy takie wpisy dla swojej domeny głównej i dla jakichś dodatkowych subdomen w niej, zobaczymy, potestujemy w praktyce jak to będzie działać. ; )

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×