Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kashana

Nazwa.pl A Iso-8859-2

Polecane posty

witam :)

 

Ja z takim pytaniem:

 

Czy na serwerach nazwa.pl jest kodowanie ISO-8859-2

 

bo w bazie szukałem.. i są wszystkie inne tylko ISO i widows... coś tam.. nie ma :/

 

napisałem do admina nazwa.pl maila w dwóch sprawach.. w sprawie własnie kodowania i zmiany nazwy konta.

Najpierw odpisał tylko na pytanie o zmianie nicka. Co oczywiscie nie jest możliwe ;)

 

napisałem drugiego maila z pytaniem o kodowanie... dostałem teraz odpowiedź że problem został przekazany do działu technicznego.

 

 

Czy wszyscy którzy maja serwery w nazwa.pl maja ISO i czy tylko ja mam taki "ubogi" w kodowanie serwer? czy rzeczywiście u niech nie ma... w co nie chce mi sie wierzyć.

 

Nie wiedział bym o tym gdyby nie to że chciałem zainstalować eZpublish u siebie na serwie żeby sprawdzić jak dziala :)

 

Dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

kashana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Czy na serwerach nazwa.pl jest kodowanie ISO-8859-2

 

Ale gdzie - w bazie MySQL ? Oni chyba maja 4.1 wiec na pewno jest. Moze zle szukasz? ISO-8859-2 to latin2, nie wierze ze nie obsluguja ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli baza to SET NAMES='latin2';

Jeżeli php to odpowiedni header("Content-type...cośtam, nie pamiętam");

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vikingpl - tutaj nie masz racji bo z bazą danych jest kilkanaście różnych prypadków braku polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
@vikingpl - tutaj nie masz racji bo z bazą danych jest kilkanaście różnych prypadków braku polskich znaków.

 

Ale pewnie z winy tego kto ja eksportowal / importowal. Niestety roznice miedzy roznymi wersjami MySQLa, a nawet roznie pokonfigurowane phpMyAdminy troche calosc pokomplikowaly (wiele pytan do mojego supportu jest wlasnie z problemami z kodowaniem).

 

Zawsze mozna w ostatecznosci przekodowac wypluty plik i pododawac w nim recznie sposob kodowania. Zawsze jest jakies wyjscie :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@vikingpl - tutaj nie masz racji bo z bazą danych jest kilkanaście różnych prypadków braku polskich znaków.

Tylko że wynikają one w większości przypadków z niewiedzy użytkowników (co widać chociażby na grupie p.c.bazy-danych - chyba najczęściej pojawiający się problem). Tak jak napisał Adam - ze źle wykonanego importu/eksportu. Tu nie ma cudów (zwłaszcza że w nazwa.pl jest Mysql 4.1). Ustawiasz poprawne kodowanie na połączenie z bazą, dane kodujesz w ten sam sposób i musi działać.

 

@Kashana: zobacz co zwraca SHOW VARIABLES LIKE 'character_set%';

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Kashana: zobacz co zwraca SHOW VARIABLES LIKE 'character_set%';

Nie mam pojęcia o czym mówisz... to po pierwsze ;) bo skryptowaniem sie nie zajmuje i prawie w ogole sie na tym nie znam...

 

Poza tym błąd wystąpiła tak, w bazie danych... nowo stworzonej, nic nie eksportwoałem bo chciałem tylko sprawdzić jak wygląda w praktyce eZpublish.

 

Z nazwa.pl, dział techniczny, odpisał z pytaniem co wpisuje podczas instalacji... to przedstawiłem im wsszystko ktok po kroku.... jeszcze sie nie doczekałem odpowiedzi.

 

Wybaczcie mi moją ignorancje... ale programowanie czy skryptowanie to naprawdę nie moja działka, jak narazie :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem podobny problem i na webhelp.pl do wyszukiwarki( http://forum.webhelp.pl/search.php ) wpisałem: "kodowanie znaków w bazie" i "kodowanie znaków".

Znalazłem tam dokładniejsze informacje niż na google i po chwili przeglądania też pojawiła się odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia o czym mówisz... to po pierwsze ;) bo skryptowaniem sie nie zajmuje i prawie w ogole sie na tym nie znam...

To co wkleiłem to zapytanie do bazy danych. Wykonaj np. w phpmyadmin i pokaż wyniki.

 

Poza tym błąd wystąpiła tak, w bazie danych... nowo stworzonej, nic nie eksportwoałem bo chciałem tylko sprawdzić jak wygląda w praktyce eZpublish.

A z czym konkretnie masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Variable_name Value

character_set_client utf8

character_set_connection utf8

character_set_database cp852

character_set_results utf8

character_set_server latin2

character_set_system utf8

character_sets_dir /home/mysql/share/mysql/charsets

A z czym konkretnie masz problem?

 

Mam pustą baze... i nie moge zainstalować eZpublish bo pokazuje błąd dotyczący kodowania wspomniany w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie moge zainstalować eZpublish

To może zapytaj się na forum eZpublish?

Tam napewo wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EZPublish to pierwszy na liście najbardziej problemowych CMSów świata, nie wiem czy jest sens męczyć się z jego instalacją, zwłaszcza "dla zabawy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×