Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Desavil

Przeniesienie panelu DirectAdmin

Polecane posty

Witam, orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa z licencją panelu DirectAdmin w przypadku przenoszenia go na inną maszynę? Chodzi o to, że muszę zmienić serwer (a co za tym idzie zmieni się adres IP), tak więc chcę wszystko zainstalować na nowej maszynie, a później przenieść. Nie chcę mieć czegoś takiego, że obecny panel zablokują, przeniosą IP na nowy, wtedy będę mógł sobie zainstalować na nowo DirectAdmina.

 

W jaki sposób mogę to płynnie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typ licencji: External license

Licencja zamawiana bezpośrednio na stronie directadmin.com, tzw. Lifetime License

 

Z tego co widzę w panelu jest takie coś jak "Uaktualnij licencję", to robi się domyślnie samo. Mam rozumieć przez to, że np. przedłużę sobie teraz na miesiąc (30 dni) w tym czasie licencja nadal będzie działała na obecnym serwerze, mimo że zmienią adres IP (pisząc do nich) na nowy serwer? I po tym czasie już ona się na starym serwerze nie przedłuży, ponieważ adres IP tej licencji będzie wskazywał na nowy serwer.

 

PS. Jeszcze jedno pytanie. Dlaczego licencja lifetime ma ustaloną ważność na 24 lata?
"Prawdziwa data wygaśnięcia: Tue Jan 19 04:14:07 2038"

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze jedno pytanie.

Dlaczego na stronie DirectAdmin.com w zarządzaniu swoją licencją jest opcja zmiany Hostname?

Po co to tam w ogóle jest i do czego jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie do opisu, do której maszyny masz przypisaną licencję. W kwestii licencjonowanie nie odnosi to żadnego skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×