Skocz do zawartości
forest

[opinia] Miranda Internet

Polecane posty

używam sobie mirandy od dawna, przeżyłem totalną padakę serwera: ktoś odłączył kompa i generalnie go za** z dyskiem z moimi plikami, ale jakoś przeżyłem z pomoca admina mirandy.

Możesz jeszcze raz napisać to zdanie ale zgodnie z poprawną polszczyzną i nie używając epitetów ?

Jakoś trudno je rozszyfrować... lub wygląda na to, że ktoś ukradł serwer ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś trudno je rozszyfrować... lub wygląda na to, że ktoś ukradł serwer ... :)

 

To moze ja wyjasnie co sie wtedy stalo. Serwer zostal odlaczony przez wlasciciela poniewaz zrezygnowal z wynajmowania go. Odlaczyl i zabral do siedziby. Zrobil to niestety nagle i nie bylo czasu na zapobiegniecie temu. Jeszcze do tego stalo sie to w weekend, gdy datacenter nie uruchamialo nowych serwerow :D. Po jakims czasie dostalismy dane z dysku, wiec nic nie zginelo. Trwalo to jednak dlugo :). Firma ta zachowala sie w sposob niepowazny, a my mielismy z tego powodu spore straty.

Obecny serwer juz nie jest wlasnoscia posrednika, ktory moze wyciac taki numer, wiec nie bedzie powtorki. Dodatkowo czesciej niz wtedy pobieramy kopie kont poza datacenter, wiec w razie gdyby cos sie stalo z serwerem (a nawet z serwerownia) bedzie mozliwe odtworzenie bardziej aktualnej zawartosci (poprzednio mielismy dostepna kopie sprzed miesiaca).

 

Tak ponadto, to zawsze byla (i jest nadal) mozliwosc samodzielnego sciagniecia pelnej i biezacej kopii swojego konta. Co bardziej zapobiegliwi klienci mogli sie dodatkowo zabezpieczyc. Teraz oferujemy nowa usluge nagrywania kopii na DVD i wysylania jej do klienta. Nie ma jej jeszcze na stronie, ale lada dzien sie pojawi. W skrocie powiem, ze mozna bedzie zamowic miesieczne lub tygodniowe kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko brakuje kilku funkcji niezbędnych w SEO :D

 

Na pytanie wysłane o 4:15 odpowiedź otrzymałem o 5:07

Na pytanie wysłane o 12:45 odpowiedź otrzymałem o 14:06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko super tylko brakuje kilku funkcji niezbędnych w SEO ;)

 

Prosze napisac dokladniej czego brakuje, bo nie zorientowani w tematyce czytelnicy nie wiedza o co chodzi i moze im to sugerowac, ze strony na naszym serwerze maja jakies ograniczenia, a chodzi przeciez o funkcje nie potrzebne do dzialania stron. Dziekuje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze napisac dokladniej czego brakuje, bo nie zorientowani w tematyce czytelnicy nie wiedza o co chodzi i moze im to sugerowac, ze strony na naszym serwerze maja jakies ograniczenia, a chodzi przeciez o funkcje nie potrzebne do dzialania stron. Dziekuje ;) .

 

fsockopen przez co nie działa np. link popularity, pobieranie PR chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fsockopen przez co nie działa np. link popularity, pobieranie PR chyba też.

 

Funkcja fsockopen sluzy do komunikacji z innymi serwerami/hostami w sieci. Skrypt na naszym serwerze nie połączy sie wiec z zadnym, ale nie jest to konieczne, by poznac wartosc PR dla takiej strony. Wynik mozna uzyskac innymi metodami i narzedziami, to samo dotyczy "link popularity". Ogranicza wiec to funkcjonalnosc zaawansowana, niepotrzebna do dzialania normalnych stron, nawet tych srednio zaawansoanych, np. sklepow, czy spolecznosciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze ja wyjasnie co sie wtedy stalo. Serwer zostal odlaczony przez wlasciciela poniewaz zrezygnowal z wynajmowania go. Odlaczyl i zabral do siedziby. Zrobil to niestety nagle i nie bylo czasu na zapobiegniecie temu.

 

pamiętam ten upadek serwera ;) myślałem, że się powiesze, ale na szczęście po paru dniach wszystko było ok, no a potem jeden miech za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co przeżyli ten upadek serwera mogli sie przekonać, że firma potrafi stanąć na wysokości zadania. mimo problemów czasowych wszystko wróciło do eleganckiego porządku tak jak lubię. Wniosek - przy komputerach nie ma się co denerwować, bo to tylko maszyny i mają swoje kaprysy. Cierpliwośc to złota cecha człowieka i inforamtyka.Taraz mam jeszcze jedną uwagę dotyczącą Mirandy!Zacząłem kombinować z moimi stronakami i zawędrowałem do firmy od nazwa.pl. Załóżyłem konto na próbę i naprzód. Za dwa dni miałem fakturę w domu i kupę maili że mam zapłącić bo inaczej to mi konto wyłączą itd. Jakby mnie to miało zaboleć. Okres testowy to okres testowy.Chcieli dwa razy więcej za te same parametry co daje pakiet Allegro w Mirandzie. No i ciężko się z nimi pracuje - bardzo ciężko.Dzisiaj mam Pakiet Allegro. Przejście ze starego pakietu na nowy przeżyłem bezboleśnie a przy tym miałem ciągłą pomoc administratora z Mirandy i masę propozycji jak to zrobić dobrze.Taraz mam jeszcze jedną uwagę dotyczącą Mirandy!Zacząłem kombinować z moimi stronakami i zawędrowałem do firmy od nazwa.pl. Załóżyłem konto na próbę i naprzód. Za dwa dni miałem fakturę w domu i kupę maili że mam zapłącić bo inaczej to mi konto wyłączą itd. Jakby mnie to miało zaboleć. Okres testowy to okres testowy.Chcieli dwa razy więcej za te same parametry co daje pakiet Allegro w Mirandzie. No i ciężko się z nimi pracuje - bardzo ciężko.Dzisiaj mam Pakiet Allegro. Przejście ze starego pakietu na nowy przeżyłem bezboleśnie a przy tym miałem ciągłą pomoc administratora z Mirandy i masę propozycji jak to zrobić dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×