Skocz do zawartości
nvu

Ultrabook do 2500 zł

Polecane posty

Szukam ultrabooka głównie studia + mobilość + praca

Budżet mam okolo 2500 zł, fajnie gdyby miał SSD.

Na oku mam samsunag ativ book lite jest na promocji w x-kom za 1850 zl z tego co czytalem to wydajnościowo bardzo słabo. Ile w tym prawdy ze na youtube w full hd przycinaja filmy ? Bo cena/jakość jest fajna i wygląd. W gry raczej na tym grać nie bedę.

Na oku mam jeszcze acer v3-371 za 2300 ale to jakaś nowość i brak obecnie testów oraz recenzji. No i dell latitude 3340 mam na oku. Co z tych trzech ? A moze zupelnie co innego ? Tablet mnie juz denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Asus u36s z i7 lub i5? Korzystam od prawie roku i jestem zadowolony, jedyną wadą tego modelu może okazać się brak dysku SSD ale ja jakoś nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu. W Komputroniku kosztuje 1899zł, niestety aktualnie jest niedostępny. Bateria w nim trzyma bardzo długo, nawet do 6h przy czytaniu PDFa w trybie oszczędzania energii (Win7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Asus u36s z i7 lub i5? Korzystam od prawie roku i jestem zadowolony, jedyną wadą tego modelu może okazać się brak dysku SSD ale ja jakoś nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu. W Komputroniku kosztuje 1899zł, niestety aktualnie jest niedostępny. Bateria w nim trzyma bardzo długo, nawet do 6h przy czytaniu PDFa w trybie oszczędzania energii (Win7).

Pracowałeś kiedyś na kompie wyposażonym w dysk SSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PrecelusMaximus:

... jedyną wadą tego modelu może okazać się brak dysku SSD ale ja jakoś nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu.

 

W tym zdaniu słowo "ja" jest kluczowe. To, że komputer z dyskiem SSD działa dużo sprawniej jest oczywiste, ale przy korzystaniu z przeglądarki, edytora tekstu czy czytnika PDF zwykły HDD będzie wystarczająco wydajny (przynajmniej dla mnie) - po przeczytaniu wiadomości autora tematu zakładam, że komputer będzie wykorzystywany w podobnych celach.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie:

Tak, w swoim komputerze stacjonarnym mam dysk SSD.

Edytowano przez _Maciej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu zakładasz że będzie do tego używał? Ja też nie gram w gry, ale potrzebuje dobry sprzęt (niekoniecznie grafikę). Zresztą zaznaczył że SSD jak najbardziej wchodzi w grę. No i jeszcze wspomniał że inny model jest mało wydajny. Jakieś wnioski?

 

Więc Twoje rady i doświadczenie raczej nie pomogą autorowi.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to troszeczkę inaczej. Autor tematu napisał, że szuka mobilnego sprzętu który będzie wykorzystywał do nauki i pracy. Z informacji w profilu autora na WHT można dowiedzieć się, że interesuje się głównie hostingiem i webdeveloperką, więc zakładam, że pracuje właśnie w tej branży - z tego wynika, że model, który mu poleciłem powinien spełniać jego oczekiwania. Nvu wspominał, że dysk SSD będzie dodatkowym atutem ale nie jest wymogiem koniecznym oraz, że Samsung Ativ Book Lite jest mało wydajny (pomimo, że ten model posiada dysk SSD).

 

Wnioski?

Moim zdaniem mój pierwszy post jest jak najbardziej spójny z tematem, natomiast Twoje wiadomości nie wnoszą nic do tematu. A o tym czy moje rady i doświadczenie pomogą autorowi powinien zadecydować on sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to SSD można zawsze dokupić później i wykonać upgrade. Ja gorąco polecam dyski SSD, po wymianie fatalnego HDD w 4 letnim MBP mojej żony nie mogę się nadziwić jak ten komputer fajnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem mój pierwszy post jest jak najbardziej spójny z tematem, natomiast Twoje wiadomości nie wnoszą nic do tematu. A o tym czy moje rady i doświadczenie pomogą autorowi powinien zadecydować on sam.

Nie lubię się kłócić, ale ja tutaj napisałem tylko po to by Tobie zwrócić uwagę a nie pomóc autorowi. Nie wiem czy zauważyłeś ale pisałem jedynie do Ciebie :-) Już mi się nie chce nawiązywać do kolejnych punktów bo to nie ma sensu. Jeśli nie rozumiesz fenomenu dysku ssd, raczej ciężko będzie cokolwiek przetłumaczyć ;-) To stosunkowo niski nakład, ale się odwdzięcza. Samo stwierdzenie "używany do pracy" jak już sam wspomniałeś raczej nie oznacza:

 

 

 

To, że komputer z dyskiem SSD działa dużo sprawniej jest oczywiste, ale przy korzystaniu z przeglądarki, edytora tekstu czy czytnika PDF zwykły HDD będzie wystarczająco wydajny (przynajmniej dla mnie) - po przeczytaniu wiadomości autora tematu zakładam, że komputer będzie wykorzystywany w podobnych celach.

 

A później:

 

 

 

Z informacji w profilu autora na WHT można dowiedzieć się, że interesuje się głównie hostingiem i webdeveloperką,

Ehh, wiesz jak "pracuje" webdeveloper? Jeśli Twoim zdaniem używa notatnika i przeglądarki, to raczej jesteś w błędzie :-)

 

Także ja na dziś kończę swoje wywody. Życzę miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, SSD jest prawie że na 1 miejscu pod względem wyboru - pracuje od 4 lat i nie wyobrażam sobię pracy na normalnym HDD. Może na WIN8 dałoby radę, ale napewno nie na siódemce.

 

Ogołnie biorę pod lupę najpierw laptopy z SSD - jak nie uda się w tym budżecie - trudno będe musiał przeżyć bo nie będę miał wyboru.

 

Ogółem wracając do tematu co z tej półki ? szczerze mówiąc myśle o Acerze - w miarę pozytywne newsy o nim jednak dostępny jest tylko w X-kom (podejrzane?) oraz ten Samsung cena/jakość wydaje się być ok... bo do 2500 z SSD ciężko coś znaleźć, bez SSD toshiba i Asus jeszcze.

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale przy korzystaniu z przeglądarki, edytora tekstu czy czytnika PDF zwykły HDD będzie wystarczająco wydajny (przynajmniej dla mnie) - po przeczytaniu wiadomości autora tematu zakładam, że komputer będzie wykorzystywany w podobnych celach.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie:

Tak, w swoim komputerze stacjonarnym mam dysk SSD.

Chyba jednak nie masz Dysku SSD skoro nie widzisz różnicy podczas wykonywania tak prostych czynności na komputerze. I NA PEWNO dysk hhd nie będzie dobrym wyborem do ultraboka i NA PEWNO nie będzie tak wydajny w użytkowaniu komputera jak SSD.

 

Pracowałeś kiedyś na kompie wyposażonym w dysk SSD?

 

Chyba raczej nie pracował jeśli nie widzi różnicy nawet przy normalnym użytkowaniu sprzętu. Dlatego nie ma sensu wchodzi w polemikę z takim człowiekiem.

 

@nvu Na którą wersje tego Samsunga patrzyłeś? Bo Samsung ATIV Book 9 Lite ma 4 rdzeniowy procek, ale od AMD. Nie powinien mieć problemu z YT, chociaż z tymi prockami od AMD różnie bywa. Acer nie jest głupi ale procek tylko 2 rdzenie i5, wielkość dysku w zależności od konfiguracji ale z tego co wyczytałem tylko HDD. Dell ma różne konfiguracje i z tym samym prockiem co Acer przekracza Twój budżet.

 

Jak byś był zainteresowany to w tej cenie udało mi się znaleźć Asusa z przyzwoitej wielkości 240GB SSD i Win 7 na pokładzie:

 

http://allegro.pl/ultrabook-acer-s3-i5-13-3-4gb-240ssd-w7-1-3kg-m-i4515062352.html

 

lub Toshibe z hybrydą i Win 8:

 

http://sklep.mediazone.net.pl/komputery/laptopy/ultrabook/11519-ultrabook-toshiba-u945-s4390.html

 

Nic lepszego niż dwu rdzeniowy i5 w tej cenie nie dostaniesz, ewentualnie ten Samsung z AMD. Reszta taka jak ilość ramu, wielkość dysku jest do wyszperania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, biorę chyba Acera te i5 - tylko 2 rdzenie ale w CPU benchmarkach niszczy te AMD od samsunga. Tym bardziej, że ACERA biorę w mocniejszej wersji procesora 4210U. Grafika też dużo lepsza, za 500 zł jak mam dopłacić za mocniejszą grafę (i to o wiele) plus procek (1500 vs 3300 w benchmarku) oraz alu obudowe i 4 komorową baterię to wybór jest chyba oczywisty.

 

Acer który podałeś jest po wystawie i naprawie baterii.

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acer który podałeś jest po wystawie i naprawie baterii.

Mój błąd nie doczytałem, do tego zakręciłem z nazwą :P

 

Dysk też :-) Tylko lapki zbyt często nie posiadają 2 slotów i trzeba przenosić dane oraz być świadomy o mniejszej pojemności SSD.

 

Ostatnio coraz więcej firm decyduje się na instalowanie portu m.2 (NGFF) Dzięki czemu można dorzucić dodatkowy SSD na system bez usuwania HDD. Przy nowym sprzęcie jest szansa że taki port zostanie zamontowany. Jednak jako ze to nowość to dyski do tanich nie należą. Za swój 128GB dysk zapłaciłem 350 złotych.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do netu i generalnie do mobilności jak to nazwałeś sprawdź sobie jeszcze tą Toshiba Satellite z dotykowym ekranem (taki bajer) http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10808482#techniczne

Oprócz karty graficznej pozostałe podzespoły są na przyzwoitym poziomie. Poza tym musisz mieć świadomość, że ultrabooki to nie laptopy więc w tej cenie nie ma się co spodziewać fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acer okazał się porażką... działał super, dzisiaj nagle "padł" wczoraj korzystałem z laptopa. Dzisiaj wróciłem o 16 i nic, nie chciał się włączyć, nie paliła się dioda ładowania.. totalny DEAD, mój drugi ACER i drugi który padł w ciągu 10 dni zwrotnych. Oczywiście laptop oddany, pieniądze zwrócone.

 

Z racji, że w 13,3" nie da się znaleźć nic ciekawego do 2500 zł z SSD znalazłem coś z 15,6" najbardziej interesuje mnie:

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510h-i5-4200m-8gb-ssd-r5-m230-alu-i4546681672.html

 

Mam 3 lenovo i jestem b. zadowolony. Mocny procek, dysk SSD + zwykły HDD + mocna grafika i 12 GB ramu ? co o tym myślicie ? na oku mam jeszcze http://allegro.pl/laptop-asus-r510lb-x550-i5-4gb-ssd-gt740m-210zl-i4535477056.html .. chyba że jakiś ultrabook do 2500 zł z SSD ? :>

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz Lenovo z zamkniętymi oczami. Mam dwa laptopy od Lenovo i jeśli chodzi o osiągi to jest rewelacja, starczy na pewno na dłużej bez wymiany niż ultrabook. Oczywiście o ile nie będzie Ci przeszkadzać błyszcząca matryca bo to jedyny minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że te dyski SSD dokładają sprzedawcy, sam bym sobie podmienił ale ponoć nie takie hop siup - trochę trzeba pokombinować. To raczej odpuszczę temat zakupu bez SSD i podmiany.

 

 

Ostatecznie zostało to do wyboru:

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510h-i5-4200m-8gb-ssd-r5-m230-alu-i4546681672.html - alu obudowa, dysk SSD, dysk twardy, dobry procek, karta w miarę, jedyna wada to błyszcząca matryca. Cena/jakość rewelacyjna ? 2279 zł za takie parametry to chyba b.dobrze.

 

http://allegro.pl/laptop-asus-r510lb-x550-i5-4gb-ssd-gt740m-210zl-i4535477056.html - podobny sprzęt, ale matryca matowa, choć tutaj już braku alu obudowy i mniej mi się podoba.

 

http://allegro.pl/dell-inspiron-3542-i5-4210u-8gb-128ssd-gf820m-dnd-i4535010847.html - kopia asusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że te dyski SSD dokładają sprzedawcy, sam bym sobie podmienił ale ponoć nie takie hop siup - trochę trzeba pokombinować. To raczej odpuszczę temat zakupu bez SSD i podmiany.

 

Z czym jest taki problem? Jeśli bierzesz sprzęt bez systemu to z podmianą nie ma żadnego problemu, odkręcasz dolną obudowę wyciągasz stary dysk wkładasz nowy przykręcasz obudowę. Dostęp do zatoki z dyskiem czasami jest też możliwy poprzez odkręcenie klapki dla dysku, wszystko zależy od tego jak rozwiązał to producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie mają taki dostęp, wezmę tego acera jeszcze jednego może taka sztuka się trafiła + G510 wziąłem żeby zobaczyć. Wiem, że w nie każdym lapku da się wymienić dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×