Skocz do zawartości
europrezes

Przejmowanie Domen .pl

Polecane posty

Witam

 

Jak wiadomo, w przypadku domen polskich, nie ma jednoznacznej odpowiedzi we whois, kiedy kończy się ostatni dzień takiej domeny. Jako że specjalizuję się bardzej w domenach globalnych, mam pytanie o polskie: czy patrząc we whois powinienem zwracać uwagę na datę ostatniej modyfikacji, czy na datę pierwszej rejestracji (plus X lat razy 365 dni - czyli np. 9 wrz 2001 = domena kończy się 9 wrz 2006)? Wiem, że o to już pytano ale dla pewności: po jakim czasie domena staje się wolna, jeśli user jej nie przedłuży?

Przykład:

domena rejestrowana 1 wrz 2005. Czy w takim razie od 1 wrz 2006 abonent nie będzie mógł jej już przedłużyć? I z jaką datą wróci ona do puli wolnych?

Będę wdzięczny za info, pozdrawiam po dłuższej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jak wiadomo, w przypadku domen polskich, nie ma jednoznacznej odpowiedzi we whois, kiedy kończy się ostatni dzień takiej domeny. Jako że specjalizuję się bardzej w domenach globalnych, mam pytanie o polskie: czy patrząc we whois powinienem zwracać uwagę na datę ostatniej modyfikacji, czy na datę pierwszej rejestracji (plus X lat razy 365 dni - czyli np. 9 wrz 2001 = domena kończy się 9 wrz 2006)? Wiem, że o to już pytano ale dla pewności: po jakim czasie domena staje się wolna, jeśli user jej nie przedłuży?

Przykład:

domena rejestrowana 1 wrz 2005. Czy w takim razie od 1 wrz 2006 abonent nie będzie mógł jej już przedłużyć? I z jaką datą wróci ona do puli wolnych?

Będę wdzięczny za info, pozdrawiam po dłuższej przerwie.

 

Witam

 

Abonament domen polskich liczony jest od daty rejestracji czyli jeśli w whois pojawia się data rejestracji 01.01.2006 domena, w przypadku nieopłacenia, wyłączana jest 01.01.2007. Właściciel ma jeszcze 2 tygodnie na opłacenie faktury, po tym terminie jeśli nie opłaci przez kolejny tydzień jest jeszcze zablokowana i w sumie po trzech tygodniach można ją zarejestrować. Dotyczy to wszystkich domen obsługiwanych przez partnerów Nasku (home.pl itp).

 

Jeśli domena jest nadal obsługiwana bezpośrednio przez Nask (są to już nieliczne domeny i można to sprawdzić w whois) jest trochę inaczej. Nask w dniu rejestracji domeny wystawia fakturę i tak co rok więc tego dnia nie wyłącza domeny ale niestety nie wiem dokładnie jak wyglądają terminy ustalone przez Nask. Z tego co zaobserwowałam i można znaleźć w necie widać, że bywa różnie i nigdy nie można mieć pewności jak to będzie wyglądało.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×