Skocz do zawartości
wax

Cloudflare, Klaster webowy a subdomeny

Polecane posty

Witam,

Planuje otworzyć darmowy serwis blogowy oparty na muwordpress bardziej dla mnie bo w celu nauki.

 

Niby w 1 założeniu ma to wyglądać jak w zdjęciu na dole postu.

 

Każdy użytkownik będzie miał do dyspozycji własna sub-domene w mojej domenie nie bardzo wiem na którym serwerze to postawić i czy moje założenia wykluczają użycie Cloudflare(nie mam pojęcia nigdy nie używałem) bo wydaje mi się że muszę właśnie binda postawić na tym 1 serwerze (na wykresie opisany jako rrdns)

 

Nie wiem jak to rozwiązać bo subdomena musi się tworzyć wraz z założeniem konta.

 

Proszę o jakieś rady.

 

54148678797377824413.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CloudFlare oferuje proxy dla dowolnych subdomen (wildcard) ale dopiero od poziomu Enterprise czyli, podejrzewam, poza Twoim budżetem.

Chociaż... mają jakieś API, może dałoby się automatycznie dodawać subdomeny, kiedy użytkownik się rejestruje, ale nie wiem.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taniej wyjdzie kupić 4-ty vps i zainteresować się reversproxy.

Dobra to jeszcze jedno pytanie co było nie tak ze "patrys" napisał "suabo, poczytaj trochę w google."

 

Co jest nie tak z taka konfiguracją ? Przecież to chyba i tak lepiej niż 1 vps i mogę dokładać potem ile chce nowych maszyn. A 3 serwery z apache i NFS na start chyba wystarcza jak głównie chodzi o naukę konfiguracji. (+ 1 mysql + 1 vps do np reverseproxy)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NFS nie, bo to umrze przy 3-4 serwerach jakimś ruchu. Apache to też nie tędy droga. MySQL na początek, potem jakaś percona. A co do subdomen to reverseproxy będzie kumulować ruch w 1 punkcie i cały plan rozkładania ruchu pada na pysk.

 

Musisz blogi rozkładać i trzymać dane lokalnie, balancer napisać ładnie samemu i rzucać np. CNAME'y lub w inny sposób rozłożyć ruch na serwery. Subdomeny to albo własny DNS (nie RP) albo API CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×