Skocz do zawartości
Prizmo

Odświeżanie stron a internet domowy.

Polecane posty

Witam

Mam problem od kilku dni.

Założyli nam w domu internet światłowodowy ( po roku obietnic Laguna.net.pl)

No i problem powstaje przy próbie zrobienia czegoś na nowej stronie.

Przechwyciłem domene w after market,zarejestrowana itp,dnsy zmienione i wszystkim wyświetla sie strona startowa z Unixa,jako domyslna,a mi nadal pokazuje strone od Aftermarket.

Zmienie IP poprzez VPN pieknie pokazuje mi co mam na stronie,wróce na swoje IP,nadal mam aftermarket.

Mozna jakoś przyśpieczyć odświeżenie dns cache na wlasnej sieci?

Czekac 24h na taka popierdółke to dla mnie strata czasu,a nie bede siedział na VPN i robił czegokolwiek ze strona.

 

Jak jest jakaś inna opcja prosze o rade.

Edytowano przez Prizmo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiemy, że wszystko - odnośnie DNS - jest ustawione prawidłowo i dla świata działa, a tylko dla nas nie

(ALBO gdy pomimo innych istniejących ustawień DNS chcemy testować coś na zupełnie innym serwerze)

możemy po prostu edytować plik "hosts" wpisując pożądany adres IP i nazwę domeny.

Oby tylko później nie zapomnieć tego wpisu usunąć już po zakończeniu wszystkiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek607- strona działa poprzez proxy

Piotr- cześciowo pomogło, teraz widnieje napis

 Apache is functioning normally

A przez serwer proxy wyswietla sie zawartość strony. Dodam że dzwoniac do firmy,uzyskałem odpowiedz że do 24h sie aktualizuja serwery,a minieło juz ponad 27 i lipa nadal.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na pewno użyłeś właściwego adresu IP?

Jeśli otrzymujesz inną zawartość, znaczy, że kierujesz zapytanie pod inny adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr tak ponieważ wszystkie strony mam na K14 od unixa, i adres IP brałem z twojego monitoringu.

Wiec to troche dziwna sytuacja że nie działa. a poprzez proxy czy też innemu koledze wszystko działą.

 

Ok zaskoczyło

Dziekuje za pomoc wszystkim

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez Prizmo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak pamiętaj (na przyszłość), że to może nie być jedyny adres IP danego serwera, i że różne domeny mogą być serwowane z różnych adresów. Należałoby sprawdzić IP dla *Twojej* domeny (tak jak podpowiedział Bash.: dig, nslookup) i pod ten adres kierować zapytania HTTP. Jeśli jest jednak ten sam... to coś dziwnie... Ale dobrze, że już w końcu Ci działa.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.

Bede wiedział na przyszłośc,w dodatku ta bliska,jak sobie z tym poradzić zanim usługodawca mi odświeży to.

Wcześniej na radiówce od tej samej firmy było ok.

Od światłowodów sie tak zaczeło,no ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×