Skocz do zawartości
PapaSmerf

Program do tworzenia kopii zapasowych folderów dla Windows

Polecane posty

Hej,

 

poszukuję programu do tworzenia kopii paru folderów (backup różnicowy) dla Windows 7. Danych na chwilę obecną jest około 80 GB, ale miesięczny przyrost to ok. 15 GB dlatego robienie pełnego backupu odpada.

 

Używalem do tej pory Cobian Backup, lecz po sprawdzeniu archiwów, okazało się, że ma problemy z plikami, które zostały usunięte z systemu plików, przez co robi się niezły syf w systemie plików.

 

Program musi mieć możliwość szyfrowana archiwów i dzielenia ich na mniejsze części (w moim przypadku 2 GB). Ponadto, ważny jest harmonogram oraz uruchamianie zadania jeśli w zaplanowanym terminie nie zostanie ono wykonane prawidłowo. Całość jest synchronizowana z OneDrive od Microsoftu, a raz w tygodniu leci na lokalny storage.

 

Może ktoś coś polecić? Celuję w coś darmowego, ale jeśli coś płatnego jest warte uwagi, to też poproszę o info.

 

Co sprawdzałem:

- SyncBack - problem z nazwami plików i folderów w Unikodzie

- Cobian Backup - problem opisany wyżej

- FBackup 5 - brak backupu różnicowego

- parę innych - nazw nie pamiętam, każdy miał jakiś poważniejszy problem.

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne rozwiązanie, bardzo dobre, jeszcze mnie nie zawiodło: Ferro Backup System http://www.ferrobackup.com/pl/

 

Masz możliwość przetestowania rozwiązania i zakupienia go, jeżeli spełni Twoje oczekiwania.

 

 

W wersji niezarejestrowanej istnieje możliwość podłączenia maksymalnie dwóch stacji roboczych (backupu dwóch komputerów). Wersja niezarejestrowana może być używana tylko w celach niezarobkowych i niekomercyjnych (w celach demonstracyjnych, testowych, dydaktycznych, badawczych oraz domowych).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zawiódłbyś się na backup execu, ale kobyła jest dość droga.

 

Coś triala nawet pobrać nie mogę :/

 

Płatne rozwiązanie, bardzo dobre, jeszcze mnie nie zawiodło: Ferro Backup System http://www.ferrobackup.com/pl/

 

Masz możliwość przetestowania rozwiązania i zakupienia go, jeżeli spełni Twoje oczekiwania.

 

W przypadku kopii różnicowej jest ta sama sytuacja co w przypadku Cobiana.

 

 

 

Znam, ale tam tylko dyski i partycje - nie ma możliwości backupowania folderów/plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprawdzałem wszystko z listy na dobreprogramy.pl, ale już nie pamiętam. Zrobiłem sobie listę dziś, będę sprawdzał wszystko na nowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wersji 2013 czy możliwości kopii zapasowej dla katalogów/plików?

Starszą wersję znajdziesz tutaj (po prawej stronie).

 

Aaaa, bo ja nowszą wersję pobrałem. Sprawdzę tę 2013.

 

@pedro84: sprawdź z tego linka: www.symantec.com/trybe/

 

Dzięki, sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×