Skocz do zawartości
Equilibrium rozg.

Problem z odbieraniem maili.

Polecane posty

Na swoim VPS mam wgranego postfixa, postfixadmina, squirrelmaila. Mam problem z odebraniem maili, gdyż pisze mi jak wysyłam maila z o2

 

Host or domain name not found. Name service error
. Nie tworzy katalogów na maile w home/vmail jak jest ustawione w postfixie. Jedyne co mogę to wysyłać maile. Czytałem na necie, że maildrop szwankował, i ustawili virtuala, ale ja tego nie potrafię. Po za tym nie wiem jak utworzyć konto na squirrelmail, żeby się tam zalogować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy? lolwut?

$ host celakarna.pl 
celakarna.pl has address 104.28.19.6
celakarna.pl has address 104.28.18.6
celakarna.pl has IPv6 address 2400:cb00:2048:1::681c:1306
celakarna.pl has IPv6 address 2400:cb00:2048:1::681c:1206
celakarna.pl mail is handled by 10 mail.celakarna.pl.
Ostatnia linijka to Twój rekord MX, host, z którym będą się łączyć nadawcy. No, tylko że...

$ host mail.celakarna.pl. 
Host mail.celakarna.pl. not found: 3(NXDOMAIN)
on nie ma adresu. Dodaj rekord A dla mail.celakarna.pl. wskazujący adres IP serwera, gdzie masz postfiksa. Używasz Cloudflare, więc pewnie będziesz musiał użyć opcji pass through czy coś takiego dla niego. Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów problem, doszedłem do takiego momentu, że maile wysyła tak jak wcześniej. Teraz jak w postfixadmin utworzę domenę, usera np. xyz.local, użytkownika zyx to mail powitalny przychodzi. A jak tworzę domenę celakarna.pl, user xyz, to nie dochodzi, bo nie może utworzyć folderu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×