Skocz do zawartości
Dexieco

Firma w Polsce, Zagranica, i firma z działu IT

Polecane posty

Witajcie, sprawa wygląda następująco :

 

Zakładam Firmę, ponieważ dostałem podwykonawstwo na budowie w DE, F-VAT wystawiane są tu w j. niemieckim ponieważ wykonawca ma firmę zarejestrowana w DE, i Faktury wystawiają za pomocą szablonu w Excel .. I mam pytanie, bo w międyczasie chce zrobić pewien projekt, lecz faktury polskie bede pisał. Rachunki w DE mają numeracje np.A36/2014 i taką zasadę wszyscy prowadzą z podwykonawców tutaj.
Czy mogę mieć np. inną numeracje aby rozliczać się ze sprzedaży w PL np. B36/2014 i jak na to fiskus reaguje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć taką samą numerację niezależnie od nabywcy, możesz mieć osobną wg uznanego podziału. Nie ma jako takich regulacji prawnych i US się raczej nie przyczepi. Ma być numer i ma się nie powtarzać w ramach tej samej numeracji i ma mieć zachowaną ciągłość (1,2,3 czy tam 01,02,03 i tak dalej)

 

Ja np mam rozdzieloną na w następujący spos” nr/miesiąc/litera/rok gdzie literą oznaczam sprzedaż M mam sprzedaż dla podmiotów O mam dla osób prywatnych, G mam wewnętrzne.

 

P.S. Nie wystawiaj w Excelu tylko skorzystaj z jakiegoś darmowego serwisu do faktur, bo w arkuszu łatwo jest zrobić błąd. A tak to masz np. serwis iFirma który ma fakturowanie za darmo, korzystałem - ma fajny import kontrahentów z CEIDG/KRS. Nie reklamuję są też inne serwisy, ale ten dość fajnie funkcjonuje.

Edytowano przez przemon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę wfirma.pl

W kwestii numeracji to możesz stosować różne rodzaju, byle trzymać się schematu i nie zmieniać go w ciągu miesiąca. Przykładowo mając kilka punktów sprzedaży, które nie mają bazy danych współdzielonej można stosować taki schemat:

nr/nr punktu/miesiac/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, dzięki. Tylko muszę rozdzielić tak że f-vat na podwykonawstwo musze miec w jezyku DE, a hostingowe PL, dwa osobne programy i zmiana numeracji ?

A dwa chodzi mi o wpisanie PKD do tworzenia stron www, pozycjonowanie, hosting, marketing, grafika, reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×