Skocz do zawartości
kamm

propagacja dns

Polecane posty

Witam.

Mam zarejestrowaną domenę na jednym hostingu, a serwer vps na drugim. Na home.pl ustawiłem prawidłowo serwery dns z hostingu gdzie mam serwer, minęły trzy dni i dalej przeglądarka nie wykrywa domeny, konsultant z home.pl powiedział, że po ich stronie wszystko zostało wykonane prawidłowo, z konsoli pinguje nazwe domeny i prawidłowo ją wykrywa, wraz z powiązanym adresem ip serwera. Próbowałem ręcznie odświeżać dnsy, ustawiać w routerze dns google i brak rezultatów. Nazwa domeny: prospeedway.pl. Proszę o pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konfiguracji DNS na home nic nie dadzą, bo ta domena, chociaż zarejestrowana w home, nie jest obsługiwana przez serwery DNS home.pl.

 

$ dig ns prospeedway.pl +short
ns3.ogicom.pl.
ns1.ogicom.pl.
ns2.ogicom.pl.
Wszystkie one zwracają ten sam adres

 

$ for i in 1 2 3; do dig A @ns$i.ogicom.pl prospeedway.pl +short; done
93.157.98.98
93.157.98.98
93.157.98.98
który również nie nalezy do home.

 

Albo zmień delegację, albo zmień konfigurację domeny tam, gdzie ją utrzymujesz, czyli na ogicom.pl.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce wpisywać nazwe domeny(zamiast ip serwera) i wyświetlać zawartość strony w przeglądarce. Czy można to jeszcze w jakiś sposób skonfigurować, czy pozostaje transfer domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień rekord A wskazujący teraz 93.157.98.98 na adres IP serwera, gdzie chcesz utrzymywać tę stronę www. (Wcześniej albo następnie, oczywiście, musisz skonfigurować serwer www na serwerze pod tym adresem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, działa, oczywiście tylko z przedrostkiem "www", a zmieniłem w obydwu, ale to już sobie poradzę. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×