Skocz do zawartości
Cad0s

Internet Mobilny a historia

Polecane posty

Witam mam małe pytanie czy jak posiadam internet mobilny "Cyfrowy Polsat" i usunąłem historie przeglądania to czy jest możliwość np do nich zadzwonienia o wysłanie mi wydruku historii przeglądania ?

 

 

a) Czy jest możliwość aby jakaś firma ogólnie zapisywała nasz cykl chodzenia po internecie linki itp ?

 

Bo w sumie pierwsze słyszę aby operator miał możliwość wglądu w moje dane ;]

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze to nie ma. ISP zapisują tylko połączenia nawiązywane z Twojego modemu, z jakiego ip do jakiego ip + pare innych pierdołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałem. Bo pewna osoba próbuje mi wkręcić że po zadzwonieniu do "Cyfrowego Polsatu" ma możliwośc szczegółowy wypis histori przeglądania ;]. Choć z drugiej strony po co komu trzymac takowe dane ? Musiały by być ich miliony co przekłada się na terabajty danyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety my, ISP, nie mamy łatwo. Pierwsze słyszysz, bo się tym nie interesowałeś.

A po co? A no po to żebyś mógł wskazać osobę, która tego i tego dnia łączyła się z takim i takim adresem, na żądanie policji/prokuratury/itp.

Poza tym ta historia nie jest do wglądu przez zwykłych userków, nie mają do nej dostępu.

 

A kto się martwi gdzie ISP będzie te dane trzymał :) to nie problem ustawodawcy :)

Te dane trzeba trzymać max rok wstecz. Tzn trzeba..Nie trzeba. Ale to taki dupochron dla usługodawcy. My mamy kilkanaście wniosków w roku od policji. Ale znajomy w sieci miał jazde z ABW i neonazistam ;)

 

U nas polączenie zapisuje się w takiej formie:

Jul 7 22:26:11 nazwa_routera FORWARD IN=eth0.104 OUT=eth1 MAC=00:1e:c9:b5:41:95:24:a4:3c:d8:df:5f:08:00 SRC=10.4.0.13 DST=208.67.220.220 LEN=118 TOS=10 PREC=0x00 TTL=126 ID=24623 PROTO=UDP SPT=59469 DPT=53 LEN=98

 

Tu jest akurat zapytanie do dnsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok kminie.

Czyli ISP przetrzymuje takowe dane ale żaden szary user nie ma dostępu to takich danych

Ustawodawca to operator ? np TP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, dokładnie.

Im większy ruch, tym więcej danych ;) Przy pppoe jest w miare prosto, bo zapisujesz sobie jakie ip klient kiedy otrzymał. My nie używamy pppoe, więc logujemy sobie nowe połaczenia na forwardzie na natownicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz to kminie dzięki Miłosz za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że niektórzy są zdania, że jeśli użytkownik posiada publiczny adres IP, nawet dynamiczny, to nie ma potrzeby logowania ruchu, zaś wystarczy tylko log z informacją kto i kiedy miał dany adres IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem, wtedy robisz sobie to przez pppoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja możliwa jest i przy dhcp czy jeszcze innych metodach dostępu do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×