Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mikołaj FC.pl

Umowa Z Administratorem?

Polecane posty

Czesc

 

Jeżeli jest firma zajmująca się opieką nad serwerami itp, chce zatrudnić nowego admina to jak to robi aby nie mieć późniejszych problemów? Chodzi mi o to, że często praca administratora to praca zdalna i jeżeli firma go zatrudnia (choć w tym przypadku może być i administrator stacjonarny) i przekazuje mu hasła do root to musi mieć pewność, że ten admin za 5 dni sie nie rozmyśli i przy okazji nie rozwali całego serwera.

 

Są jakieś dodatkowe umowy podpisywane z taką osobą i w razie czego można wyciągnąć jakieś rekompensaty?

 

Czy wygląda to jakoś inaczej w przypadku zatrudnienia na etat a umowy o dzieło?

 

Przecież przekazanie roota do serwera to więcej niż oddanie kluczy do mieszkania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, każdy admin to człowiek mający jakieś zamiłowanie do komputerów, nie chcemy nikomu niczego kraść, jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, któzi znają się na rzeczy, a przy okazji mogą troche zarobić, więc jeśli zwracasz się do osoby zaufanej, poleconej bądź 'pewnej' to nie ma powodu, by o cokolwiek się obawiać. Raczej wygląda to tak, że osoba kontaktuje się z Tobą, omawia szczegóły czego oczekuje, a powiecmy ja spełniam te kryterja i pod koniec miesiąca/wykonanej roboty dostaje za to kase. Oczywiście można zabezpieczyć się jakąś umową o zlecenie na jakiś czas, jeśli zatrudniasz admina na dłuższy okres, np kopia dowodu i krótka umowa podpisana przez pracodawce i pracownika. Tak to wygląda z mojego punktu. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

rusel: niestety sie mylisz ;)

 

po pierwsze: rynek jest zapchany pseudo adminami.

 

po drugie: nawet ci polecani, z dozuch firm i niby porzadni czasami maja przeblyski kretynizmu czego niedawno niestety bylem swiadkiem :/

 

ja bezwzglednie wymagam takich umow. trzeba w niej zdefiniowac np. takie rzeczy: czas reakcji, klauzule poufnosci, kary umowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@normanos mowie ze swojego doświadczenia, ja np przedstawiam swoje kwalifikacje i dogaduje się z ludzmi ktozi mi coś zlecają, akurat oni mają do mnie zaufanie ;-) Oczywiscie jeśli chodzi tylko o konfiguracje serverka, a co innego dalsze zarządzanie nim jako już poprostu praca, w takim wypadku o czywiście - umowa, żeby potem nie było ekscesów ;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

rozumiem, ze masz na myśli siebie ale moja opinia związana była z tym co napisałeś "jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi" :P a niestety nie wszyscy, nie wszyscy ;) ciezko jest znalexc dobrego admina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialni są prawdziwi admini, a nie pseudo, o których mówiłeś :) Choć takiego 'ladmina' prosto wykryć, robiąc mu np mini teścik, choćby wykasowanie np jakiegoś wpisu ze strefy o ;) Czy coś ala to ;-) Najlepiej spytać sie znajomego lub wiedzieć, gdzie szukać (wht hehe) ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rusel nie mówie że administratorzy to złodzieje ;) ale zawsze lepiej mieć chociaż jakiś papier i tutaj teraz tylko pytanie czy ktoś ma może jakiś wzór czegoś takiego? umowy czy cuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wymyśl jakąś swoją ;) W końcu Ty powinienes wiedziec, co oczekujesz od admina... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ale to wcale nie musi być jakaś kosmiczna umowa, wystarczy napisać, że zlecasz temu i temu to i to, wyplata wtedy i wtedy, poszukam swojej... daj maila ;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×