Skocz do zawartości
robert0770

mintshost.pl jak to wygląd? dożywotni VPS

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem VPSa w tej firmie i opłacenia go na rok bo jest spory rabat za płatnosc z góry

 

Jak te VPSy smigają? czy rzeczywiscie parametry ktore podają takie są w praktycznym zastosowaniu?

Jak wygląda przepustowośc łączy? bo nie widziałem informacji

 

i w koncu co z dożywotnim vpsem tej firmy? co w przypadku kiedy firma zakonczy działalność? lub ewentualnie zmieni własciciela? albo ja bede zbyt ucieżliwy to czy maja prawo zerwac ze mna umowe?

 

i pytanie poboczne, z darmowych aplikacji do zarządzania serwerem http - (np DA czy CPanel -platne) co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Proste firmy nie ma = nie ma serwera.

 

Dożywotni VPS, ale w przypadku firmy bo chyba nie sądzisz że ktoś będzie go opłacał do momentu otrzymania twojego aktu zgodnu?

 

Poczytaj regulaminy najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze raczej miał na myśli, że jak zakończą działalność (Mintshost) to chyba oczywiste jest to, że tego "dożywotniego" serwera nie będziesz już mieć. Przecież dla jednego czy dwóch klientów nie będą opłacać maszyny. Nie bądźmy naiwni, że serwer będzie działał kilkaset lat. Dożywotni to taki chwyt i do tego bardzo słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dokładnie,

 

Ja chyba mam ostatnio problemy z czytelnym pisaniem na komputerze. Co chwila ktoś ma problem z rozumieniem moich postów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko weźmy pod uwagę, że za mintshost stoi biznes-host. Mieliby tak nagle paść? Nawet jak to będzie działać rok czy dwa, to cena wyjdzie na normalną (dosyć atrakcyjną). Inna sprawa jak wygląda upakowywanie takich vpsow na serwerach... Niby ilość ograniczona, ale przecież musi się opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Cóż, ja wziąłem tego VPSa "dożywotniego" (akurat musiałem "ulokować" gotówke ;) ) i na razie pół roku już minęło. Było kilka różnych awarii, więc widać że te vpsy nie są jakoś specjalnie priorytetyzowane. Na szczęście to tylko serwer developerski, więc pady mi nie straszne ;)

Mam nadzieję że serwer (firma) podziała dłużej niż 2-3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie wkoncu to nie jest firma biznes-host tylko jakas podgałąś ktora prawnie działa chyba osobno. zeby tylko nie bylo jak z amber gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robert0770, prawnie jest to nadal Biznes-Host.pl sp. z o.o.

 

Prawnie tak lecz wizerunkowo się osmieszają jadąc na WHMC za 15 $ na dodatek bez opłaty za zdjęcie szyldu "powered by whmcompleate soulution " ale to moja skromna opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej powinieneś ją schować sobie do kieszeni. Sporo firm "jedzie" na whmcs za 15$. A szyld "powered by" nikomu nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźmy pod uwagę, że za mintshost stoi biznes-host. Mieliby tak nagle paść? Nawet jak to będzie działać rok czy dwa, to cena wyjdzie na normalną (dosyć atrakcyjną). Inna sprawa jak wygląda upakowywanie takich vpsow na serwerach... Niby ilość ograniczona, ale przecież musi się opłacać.

 

Firmy czasem mogą i paść z dnia na dzień, warto zawsze przewidywać najgorsze scenariusze niż się później obudzić z ręką w nocniku. Oczywiście nie sugeruję, że akurat przytrafi się to mintshost.pl, ale warto poczytać regulaminy. GłowaNET też padło z dnia na dzień ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Prawnie tak lecz wizerunkowo się osmieszają jadąc na WHMC za 15 $ na dodatek bez opłaty za zdjęcie szyldu "powered by whmcompleate soulution " ale to moja skromna opinia :)

 

Nie no strasznie wizerunkowo be, gorzej że jadą na darmowym Linuksie, do tego darmowa wirtualizacja openvz i nawet darmowa wirtualizacja kvm, całość na darmowym php, apache, mysql więc te 15$ to jakaś taka wielka wiocha nie jest ;)

 

Inna sprawa jak wygląda upakowywanie takich vpsow na serwerach... Niby ilość ograniczona, ale przecież musi się opłacać.

 

W założeniu jest jeden taki VPS na serwer matkę. To nigdy nie będzie podstawowa oferta czy oferta z znaczącym udziałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

 

Firmy czasem mogą i paść z dnia na dzień, warto zawsze przewidywać najgorsze scenariusze niż się później obudzić z ręką w nocniku. Oczywiście nie sugeruję, że akurat przytrafi się to mintshost.pl, ale warto poczytać regulaminy. GłowaNET też padło z dnia na dzień ;).

No tak, zgadzam się... Tylko nie porównujmy konkretnej firmy ze sporym udziałem na rynku do czegoś, co robiło wrażenie raczej krzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. General Motors też nigdy nie miało upaść. Taki jest wolny rynek - nieprzewidywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Prawnie tak lecz wizerunkowo się osmieszają jadąc na WHMC za 15 $ na dodatek bez opłaty za zdjęcie szyldu "powered by whmcompleate soulution " ale to moja skromna opinia :)

 

Serwery mają tanie jak barszcz to jeszcze płacz że w nie inwestują w skrypt niebrandowane? No proszę Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zgadzam się... Tylko nie porównujmy konkretnej firmy ze sporym udziałem na rynku do czegoś, co robiło wrażenie raczej krzaka.

 

Wskaż mi człowieka, który otwiera firmę z zamiarem, że upadnie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Serwery mają tanie jak barszcz to jeszcze płacz że w nie inwestują w skrypt niebrandowane? No proszę Cię.

 

Serwery i support !! mam dedyka za którego płacę grosze, o 2-3 nad ranem zadzwoniłem na infolinę aby technik coś zrobił przy moim serwerze, po 10 min wszystko było zrobione !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

324 pln to nie są duże pieniądze.

Po roku działania VPSa i tak wychodzisz na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie, support jak za taką cenę powinien być teoretycznie jak w OVH (czyli jakby go wcale nie było), a można pisać w weekend, święta i reakcja jest szybka. Ostatnio w kilka minut przeniesiono mi vpsa na inną matkę abym mógł sobie instalować nowsze systemy bazowe. Pozytywne zdziwienie czasem reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marka BH, a tam 24/7 niby pracują, więc nie ma problemu by jedne osoby opiekowały się kilokma projektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×