Skocz do zawartości
TheRozo

Łączenie tabel i wyświetlanie różnych treść

Polecane posty

Witam.



Mam otóż taką sprawę, powiedzmy że mam w bazie 2 tabele komentarze i like. Chciałbym utworzyć z tego taką jakby tablicę informacyjną czyli że ktoś dodał komentarz a ktoś coś polubił z tym że aby te wyniki były pomieszane między sobą według np. id.



Wiem jak połączyć tabele jednak problem mam aby właśnie wyświetlić wyniki posegregowane ze sobą z dwóch tabel.


Jeżeli ktoś mógłby pomóc, naprowadzić na odpowiednią drogę będę bardzo wdzięczny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby po dacie, bo to chyba jedyny tak jakby możliwy element, po którym można sortować i najprzyjemniejszy dla samego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Ale patrz z tabeli odpowiedzi chce mieć wyświetlone "Użytkownik dodał komentarz gdzieś tam" a z tabeli like "Użytkownik polubił posta". I moje pytanie tyczy się jak to ze sobą wymieszać by powstała taka opcja powiadomień jak na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o identyfikowanie z której tabeli leci aktualnie jakaś informacja? Może dodać jakąś kolumne identyfikującą i po prostu prosty warunek i już wiesz co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak się zrozumiemy:

1. na początku mam zapytanie do bazy odnośnie dwóch tabel koment i like"

2. Przypisuje sobie do zmiennych poszczególne kolumny z tabel.

3. Tworzę dwie ogólne zmienne, które mają wyświetlić powiadomienie czyli:

$odp = 'Uzytkownik dodał komentarz'; oraz $like = 'Uzytkownik polubił posta';

 

Jeżeli teraz to tak zostawię to najpierw wyświetlą mi się rekordy odnośnie odpowiedzi a potem like - i tu właśnie chce aby te rekordy były posegregowane według np. daty lub id rekordu. I nie wiem czy coś w zapytaniu powinno zostać dodane czy później jakaś kombinacja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować łączenie dwóch tabel, z sortowaniem po bazie i zapisywać już do jednej tablicy. Wtedy w bazie musisz jakoś identyfikować te dwie kolumny, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie kolumny gdzie okreslisz rodzaj danych, czyli czy to like, czy comments. zrzucisz do jednej, a potem w pętli wiesz co i jak, czyli dzieki nowej kolumnie wiesz co wyświetlić za tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×