Skocz do zawartości
Mevspace

Limitowany, nielimitowany transfer – jak wybrać? jak to działa?

Polecane posty

Limitowany, nielimitowany transfer – jak wybrać? jak to działa?

Firmy hostingowe oferujące usługi związane ze sprzedażą, czy dzierżawą serwerów, zawsze określają w swojej ofercie parametry transferu. W tym artykule postaram się wyjaśnić czym jest owy transfer, do czego jest używany i jak jego parametry wpływają na jakość naszych stron. Coraz częściej firmy, przedstawiają propozycję pakietu serwerów wraz z transferem nielimitowanym, czy w istocie jest on nielimitowany?

Co jest korzystniejsze, jak wybrać?

  • Limitowany transfer

Limit Transferu przedstawiony w danej ofercie firmy hostingowej, jest dokładnie określony i w zależności od pakietu może być zwiększany. Większość firm określa limit transferu, który jest wystarczający dla przeciętnego użytkownika, wynosi w zależności od oferty – w najprostszych pakietach ok 1TB/10TB miesięcznie. Wybierając ofertę warto zwrócić uwagę, na procedury czy zasady stosowane w przypadku przekroczenia limitu, lub chęci jego zwiększenia. Niezwykle istotnym jest znajomość regulacji stosowanych przy przekroczeniu limitu, część firm, zapewnia, że przesyłane są kilkukrotne powiadomienia, ostrzeżenia, czy ponaglenia; część firm jednak po prostu wyłącza lub blokuje usługę, nie rzadko dodając karne opłaty za ponowną aktywację.
Transfer limitowany wg niektórych usługodawców, jest korzystny, zwłaszcza w przypadku hostingu dzielonego, ponieważ określona, wykupioną wartość transferu, jest gwarantowana i niezależna od działań innych użytkowników serwera. Limit chroni przed nadmiernym obciążeniem łącz lub infrastruktury sieciowej przez pojedynczych użytkowników kosztem pozostałych. Niektóre firmy w cennikach, czy regulaminach, przedstawiają stawki “kar” za przekroczony deklarowanego limit transferu.

 

infinity640pl.png

 

 

  • Nielimitowany transfer

Coraz bardziej popularny na polskim rynku firm hostingowych, jest nielimitowany transfer. Kilka firm, zdecydowało się, na wprowadzenie pakietu, pozbawionego limitu transferu, co to oznacza w praktyce? Teoretycznie oznacza to, iż transfer – czyli ilość treści przesyłanych na daną stronę jest nieograniczona, nielimitowana, analogicznie – ilość pobrań z strony www. Jest to skomplikowane zagadnienie, ponieważ transfer nie jest niezależnym elementem, ale jest ściśle powiązany i zdeterminowany prędkością łącza, czyli szybkością internetu. Transfer bowiem – to sam kontent, ilość treści, ale szybkość jego przesyłu w danej jednostce czasu, to już kwestia łącz. Dlatego decydując, się na ofertę z nielimitowanym transferem, należy zwrócić szczególną uwagę na prędkość, przepustowość łącz, którą zapewnia firma hostingowa. Od niej de facto, zależeć będzie faktyczna ilość treści, która będziemy w stanie przesłać. Warto pamiętać, że ta prędkość, nie jest wartością gwarantowaną, to, że z firmy “wypływa” łącze o prędkości np. 100mb/s nie oznacza, że do nas właśnie tyle dotrze. Po “drodze” napotykamy na routery, switche, węzły sieci, które mogą prędkość obniżyć. W praktyce więc, prędkość ta oscylować będzie między 80 – 100 mb/s.
Co niezwykle istotne, to czytanie regulaminu, oraz rozszyfrowanie gwiazdek… w ofertach firm. Nierzadko zdarza się, tak, że firma oferuje nielimitowany transfer… przy prędkości 100mb/s ale np. do 5 TB, potem usługodawca zmiesza prędkość do 10mb/s. Czyli de facto transfer przy korzystnej prędkości 100mbs/ jest limitowany. Inne oferty, pozbawione są gwiazdek i oferują nielimitowany transfer niezależnie od prędkości łącza. W praktyce oznacza to, że owy transfer jest rzeczywiście nielimitowany, a jego granicę wyznacza – technologia, czyli możliwa i realna prędkość łącz. Można powiedzieć, że przy prędkości ok 80-100 mb/s rzeczywisty, możliwy transfer przy wysyłaniu w perspektywie miesięcznej wynosi ok 26-29TB, tak samo w pobieraniu.

  • Jak wybrać?

Jak zwykle, wszystko zależy od naszych potrzeb, ruchu na naszej stronie, czy portalu. Dzisiejsza technologia sprawia, że limitowany transfer w ofertach firm, posiada przyzwoite parametry i są one wystarczające dla indywidualnych użytkowników. Jednak sam fakt limitowania, sprawia – że trzeba o nim pamiętać, obliczać i szacować ilość wykorzystanego czy zagospodarowanego transferu. Problem ten znika w przypadku ofert usługodawców, zapewniających nielimitowany transfer, jednak powinno się, po raz kolejny, zwrócić szczególną uwagę na zasady, regulamin i informacje, czy ów transfer rzeczywiście jest nielimitowany.

  • Nielimitowany transfer Skynode

Skynode oferuje nielimitowany transfer, we wszystkich pakietach serwerów VPS, oraz dedykowanych. Nasza oferta jest jasna, przejrzysta i klarowna, nasz transfer jest w istocie nielimitowany, nie ma blokady ani po transferze 5, 10, czy 15TB. W całości, wszystkie moce i możliwości technologiczne są oddane do dyspozycji naszych klientów.

Zapraszamy!

www.skynode.pl
Zapraszamy na naszego FB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Teraz pytanie wprost: za 20,60zł/mies mam ~31TB transferu/mies?

 

Wiem, że to jest naiwne pytanie, ale taki długi opis, więc zwątpiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Teraz pytanie wprost: za 20,60zł/mies mam ~31TB transferu/mies?

 

Wiem, że to jest naiwne pytanie, ale taki długi opis, więc zwątpiłem.

 

Hej Misiek08,

 

~31TB to maksymalna teoretyczna liczba, która w praktyce nie jest możliwa do osiągniecia dla łącza 100Mb/s, ze względu na zewnętrzne niezależne od hostingodawcy urządzenia znajdujące się na trasie pakietów w internecie. Bardziej możliwe do uzyskania jest ~26-29TB. Dokładnie zostało to opisane w artykule.

 

Jeśli chodzi o te 20,60 zł/mc w serwerach VPS to tak właśnie jest.

 

Pozdrawiamy

Skynode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej możliwe do uzyskania jest ~26-29TB. Dokładnie zostało to opisane w artykule.

 

 

Pozdrawiamy

Skynode

 

Pochwalicie się lepiej linkami do plików testowych z waszych maszyn

żeby sprawdzić w świat jak ten marketing leci w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pochwalicie się lepiej linkami do plików testowych z waszych maszyn

żeby sprawdzić w świat jak ten marketing leci w praktyce

 

Cześć cdcd,

 

Jeśli chcesz, możesz sam sprawdzić jak to działa w rzeczywistości. Przetestuj bezpłatne VPS'a Skynode przez 7 dni:)

 

Zapraszamy:)

www.skynode.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×