Skocz do zawartości
Gość Morrdorre

instalacja servera Lam i mail problem z edycją /etc/php5/apache2/php.ini

Polecane posty

Gość Morrdorre

Witam ponownie, jestem w trakcie "robienia" strony przy pomocy tego poradnika http://www.debian.pl/threads/17568-Kompletna-instalacja-serwera-LAMP-i-MAIL?p=112118#post112118

jestem przy punkcie

Zacznijmy od PHP, w pliku:

Kod:
vi /etc/php5/apache2/php.ini

Zmieniamy linijkę register_globals z on na off.

 

Z tego co doczytałem komenda VI jest id edytora VI, zobaczyłem też obsługę tego edytora i stwierdziłem ze sobie nie poradzę, więc postanowiłem edytować ten plik przez ftp, jak się okazało w pliku nie było linijki register_globals więc postawiłem ją dodać ale niestety nie mogłem nadpisać pliku uprawdopodobnię przez to że loguje się przez użytkownika który nie ma uprawnień roota (nie mogę zalogować się na ftp jako root, podaję ip w host, root / lub login który dostałem od dostawny, oraz hasło takie jakie korzystać do zalogowania się w putty na roota)

Szukając jak nadać roota znalazłem edycje pliku passw(czy coś takiego) lecz tego pliku też nie mogę edytować oraz program sudo - http://dug.net.pl/tekst/63/przewodnik_po_sudo/ ale jeżeli dobrze zrozumiałem aby nadać sobie prawa też muszę edytować plik przez jakiś edytor?

Czy można nadać prawa root użytkownikowi bez edytorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

1. Wyślij plik przez ftp na konto zwykłego użytkownika.

2 .Zaloguj się przez putty na ten serwer i przeloguj na konto root'a.

3. Skopiuj wysłany plik "z konta" zwykłego użytkownika w odpowiednie dla niego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących polecam używać innego edytora niż Vi. Zainstaluj, na przykład, Nano - prawie taki sam jak notatnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morrdorre

Z edytowałem plik /etc/passwd i nadałem userowi roota user:x:0:0:,,,:/home/strona:/bin/bash

Lecz niestety po tym zabiegu nie mogłem połączyć się przez ftp, na to wygląda ze root nie może się logować przez ftp. ale dobra mniejszą z tym.

Tak jak wspominałem w /etc/php5/apache2/php.ini nie mam linijki register_globals czy mam ją samemu dodać?

 

Dodatkowo w poprzednich krokach jest napisane:

Od tej pory będziemy mogli się logować do naszej bazy mysql, wpisując w wyszukiwarce:

niestety ale po wpisaniu domena/phpmyadmin

 

Not Found

The requested URL /phpmyadmin was not found on this server.

Apache/2.2.22 (Debian) Server at XXX.pl Port 80

 

Dzięki RobRoy za nano

Edytowano przez Morrdorre (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIGDY nie loguj się na roota!

A tym bardziej przez FTP! Jest to domyślne zablokowane.

 

Dostajesz root od dostawcy, aby w pierwszym kroku utworzyć zwykle konto. Następnie nadajesz mu sudo (edycja visudo)

 

Phpmyadmin zainstalowany? Register globals na razie odłóż na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej Ci będzie na początku zainstalować WinSCP i za jego pomocą zalogować się na roota i edytować pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa poprawnie www, php i mysql, a phpmyadmin nie chce działać, to może sprawdź właściciela plików w katalogu phpmyadmin.

 

cd /www/phpmyadmin

ls -al

 

 

Jeżeli jest to root, () to musisz zmienić na właściciela plików poleceniem chown "owner": phpmyadmin/ -R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×