Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
peres.pro

Przyśpieszenie nginx'a i stress testy

Polecane posty

Witam serdecznie :)

W tym temacie chciałbym poruszyć trzy sprawy, pierwszym problemem, z którym borykam się od bardzo bardzo dawna jest optymalizacja nginxa z php-fpm aby działało to jak najsprawniej, chodzi mi o jak najbardziej obszerne ultimate how-to z zawartymi wszystkimi informacjami nt. optymalizacji nginxa+php-fpm.

 

Kolejna sprawa jest taka, że chciałbym na bieżąco po zmianie konfiguracji użyć jakiś web stress który sprawdzi ostateczne możliwości mojej strony, np. maksymalną ilość jednoczesnych połączeń, chodzi o darmową opcje, a nie płatne, ani nie o trialowe gdzie można wykonać kilka testów a potem trzeba płacić.

 

No i trzecia sprawa już taka bardziej trywialna, zaktualizowałem nginxa z 1.4.2 do 1.6 i tutaj pytanie, czy zamienić config, czy on się czymkolwiek tam różni, bo zostawiłem te same pliki konfiguracyjne co były.

 

 

Za pomoc oczywiście plusy jako że nie jestem skąpy :)

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja nie wymaga zmian w konfiguracji, chyba że po prostu chcesz użyć jakiejś funkcji, która jest w 1.6, a nie było w 1.4.2.

 

Jeżeli chodzi o php-fpm + nginx i optymalizacja to znajdziesz max. 3 poradniki. Reszta to po prostu Twoja własna twórczość, ale nie zmieniaj więcej niż 2 wartości na raz między testami, bo się zgubisz i nie będziesz wiedział co pomogło, a co popsuło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego orientacyjnie się pytam czy dodali coś nowego, wartego uwagi pomiędzy 1.4.2 a 1.6 :P

 

Czekam na kolejne pomoce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tutaj: http://nginx.org/en/CHANGES-1.6

 

Potem Ctrl+F i "Feature:". Poza drobnymi szczegółami przy proxy pass, czy SSLu, albo module mp4 pamiętam że doszedł jakiś moduł do core nginx'a (chyba ngx_http_auth_request_module). To wszystko zależy jak bardzo zaawansowany masz zestaw na tym nginx'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

1.6 przynosi dwa mega plusy jeden przy cache czyli revalidation cache i drugi przy SSL czyli SPDY w wersji 3.1.

Sama aktualizacja jest transparentna, na różnych dziwnych konfiguracjach nie widziałem problemów.

 

Co do benchmarku, to proponuje pomęczyć się z Jmetter.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego pojęcia :D

 

Tak na serio to jedyne co to ilość połączeń, ilość workerów i ew. parametry takie jak 'open_file_cache_limit'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko zależy od ilości domen oraz typu ruchu na stronie (statyka czy bardziej treści generowane przez PHP).

Zbiór dobrych praktyk (nie dotyczy to optymalizacji, ale może pomóc) znajdziesz na stronie http://wiki.nginx.org/Pitfalls

 

Optymalizacja PHP: tutaj możesz (jeśli nie masz) zastosować opcache, proponuję xcache lub wbudowany w PHP opcache (od 5.5), APC oraz eaccelerator nie są rozwijane. Pamiętaj o przystosowaniu konfiguracji modułu do ilości uruchomionych skryptów.

Jeśli używasz PHP 5.3, to jeśli Twoje aplikacje działają z nowszymi to przejdź na PHP 5.4 lub 5.5 - te wersje zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności oraz używanych zasobów.

Możesz też sprawdzić komunikację PHP-FPM po sockecie zamiast TCP.

 

Nie zapominaj również o optymalizacji po stronie systemu, szczególnie jeśli masz dużo statycznego ruchu pomocne będą optymalizacje systemu plików.

 

Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×