Skocz do zawartości
Msc32

Router do obsługi kilkudziesięciu komputerów

Polecane posty

Chodzi mi o taki sprzęt aby bezproblemu obsłużył kilkadzisiąt komputerów po kablu i wifi. Posiadamy w firmie DSL Sprinter do 10 mb/s... Wcześniej posiadaliśmy TP-LINK TL-WR1043ND - trochę sie przycinał ale obsługiwał... do chwili aż się spalił. Teraz zainwestowaliśmy w UPC oraz no właśnie w co?

Czytałem dobre opinie o tym:

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/179205

lub coś mocnijeszego czyli http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/6908736 - ten ostatni to podobno jakiś turbo bomba jest :)

Będę wdzięczny za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja bym brał tplinka. Korzystałem kiedyś z podobnego linksysa i po prostu sam z siebie 2-3 razy w tygodniu się resetował tzn. od nowa dane do DSL wpisywać trzeba było itp. Oczywiście nie od nowości, ale warto kupić coś na dłużej a nie tylko na okres gwarancji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mariaczi, a czy przypadkiem 1W na wifi to nie jest 10x przekroczenie europejskich norm?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też poleciłbym Mikrotika, czyli jakiś RouterBoard. Ten podany wyżej da sobie spokojnie radę i umożliwi dodatkowe ustawienie wielu opcji dla sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

mariaczi, a czy przypadkiem 1W na wifi to nie jest 10x przekroczenie europejskich norm? :P

Nic nie pisałem o mocy wifi. Urządzenie pozwala na konfigurację zgodnie z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, kilkadziesiąt komputerów? Ja mam identyczny router i on ledwo daje radę przy niecałych dziesięciu urządzeniach. Przymierzam się do wymiany na TP-LINK TL-WDR3600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam również Mikrotika. Stosunek możliwości do ceny chyba najlepszy na rynku. Tylko niestety te najtańsze modele wydajnością nie grzeszą jak wrzucisz tam sporo kolejek i masz włączone connection tracking. Jednak do niewielkiej sieci spokojnie da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×