Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Na 5tyk

Kamery przemyslowe

Polecane posty

Witam.

 

Tata zamierza zamontować kamery spożywcze. Upatrzyliśmy sobie zestaw:

http://m.allegro.pl/monitoring-zestaw-8-kamer-do-wewnatrz-zewnetrz-i4152627960.html

 

Chciałbym dowiedzieć się od osób posiadajacych ten typ kamer lub majacych stycznosc z kamerami przemysłowymi czy ten zestaw to dobry wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... w pomieszczeniu, gdyby był to dobrze oświetlony sklep to ogólnie było by okej, co do warsztatu samochodowego to nie jestem pewien, chyba że macie na zewnątrz oświetlenie uruchamiające się na ruch, wtedy może to jeszcze zdać egzamin, nigdy nie używałem tych kamer więc za dużo wam nie doradzę, korzystałem z monitoringu samsunga. W samsungach masz taką funkcję jak HLC (Highlight Compensation Capability) jest to dobra funkcja ponieważ gdy jest ciemno w pomieszczeniu a kamera nagrywa w podczerwieni i złodziej wchodzi z latarką świecąc w kamerę, to przy zwykłej kamerze na nagraniu z monitoringu nic nie zobaczysz, będzie tylko białe światło, przy nagraniu kamerą z funkcją HLC dana funkcja usuwa dany obszar gdzie jest latarka i nagrywa wszystko jakby latarki nie było, czyli na monitoringu masz perfekcyjny obraz z akcji włamania.

 

Tak więc jeśli warsztat jest wyposażony w oświetlenie z czujnikami ruchu to powinno być okej, ponieważ gdy dana osoba wchodzi na wasz obszar teren jest oświetlony i kamera powinna wszystko ładnie zgarnąć, ale tak jak pisałem, nie korzystałem z tych kamer więc nie jestem pewny jak działają w praktyce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na zewnatrz jest lampa uruchamiajaca sie na ruch.

 

Dziekuje za wszystkie informacje, zwlaszcza za HLC

 

@edit:

Moglbys podac jakis link do dobrego zestawu pod te zastosowanie? Budżet tak do 1500, jezeli nie bedzie dobrego w tym budzecie prosze o podanie nawet drozszego, wtedy sie zastanowimy.

Edytowano przez Na 5tyk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×