Skocz do zawartości
kycu

[VPS] Problem z serwerem poczty

Polecane posty

Witam,

 

od wczoraj mam problem z serwerem poczty. Robiłem aktualizację pakietów Debiana na swoim vps (plesk) i coś się poprzestawiało. Nie zmieniło mi ustawień postfix bo w pliku konfiguracyjnym wydaje się, że wszystko jest ok. Udało mi się rozwiązać problem z zalogowaniem na pocztę (bo wcześniej nie działało) ale nie wyświetla zawartości.

 

Zawartość configu main.cf http://pastebin.com/Z60UFgFT, "bawiłem" się tym configiem ale bezskutecznie.

 

w konfigu wartość virtual_mailbox_base = /var/qmail/mailnames/ jest dobra ale nie wiem jak zmusić aby logując sięz danego użytkownika przekierowało na jego folder...

 

W logu syslog to wygląda tak

Apr 30 09:31:41 vps imapd: 1398843101.173023 DISCONNECTED, user=user@domena.pl, ip=[::ffff:87.207.xx.xx], headers=0, body=0, rcvd=69, sent=115, maildir=/var/qmail/mailnames

przed problemem maildir wskazywał na ścieżkę do folderu uzytkownika user@domena.pl, teraz tego nie robi (sprawdziłem we wczorajszych logach)

 

Po zalogowaniu się poprzez roundcube wyrzuca błąd "Błąd serwera: STATUS: STATUS failed"

 

Poprzez thunderbird wyrzuca błąd "Unable to open this mailbox"

 

I jeszcze pytanie, jak sprawdzić czy dovecot oraz qmail jest zainstalowany? pytam bo się nie znam ;) a nie wiem czy obydwa pakiety powinny być w folderze /etc, obecnie ich nie widzę. Może coś po aktualizacji usunęło je?

 

Bardzo proszę o pomoc, jakąś wskazówkę..

Edytowano przez kycu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Czy pakiety są zainstalowane w terminalu/konsoli wydaj polecenie

dpkg -l
(wyświetli wszystkie zainstalowane pakiety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Przejrzałeś całą listę? Czy powinien być czy nie to zależy czego używasz(ałeś) jako MTA, POP3, IMAP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sprawdź listę pakietów tak:

dpkg -l | less
Strzałkami góra/dół przewijasz listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nie widzę dovecot ani qmail...

 

Zainstalowanie tego i konfiguracja to dużo zachodu? nie stracę zawartości skrzynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Zamiast dovecota może masz courier'a, zamiast qmail może masz postfixa a może i exima. To takie gdybanie. Nie wiesz czego używałeś na serwerze?

 

Zawartości skrzynek nie stracisz dopóki nie usuniesz plików/katalogów odpowiedzialnych za nie.

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to akurat wiem ;) tylko nie znam się na tyle aby samemu coś poradzic na ten problem.

 

Na serwerze zainstalowany jest courier oraz postfix.

 

Ponoć problem jest z courierem, szuka skrzynek w /etc/ zamiast tam gdzie powinnien, podanie maildiru w konfigu nic nie daje

Edytowano przez kycu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie! dzięki wszystkim za zainteresowanie...

 

Sam sobie nie wierze, że mi się udało ale pozmieniałem we wszystkich plikach konfiguracyjnych couriera wpis MAILDIRPATH, po prostu dałem zapis jako MAILDIRPATH=Maildir i działa :)

 

Wcześniej nie wiem jakim cudem zamiast Maildir była podana ścieżka do folderu ze skrzynkami.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowano przez kycu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×