Skocz do zawartości
Misiek08

Baza pod dane seryjne

Polecane posty

Witam!

Szukam pomysłu (lepszego niż mój aktualny) na zapisywanie danych o graczu. Potrzebuje zapisać współrzędne na których znajdował się gracz i chcę to mieć zapisane jako historię x ostatnich pozycji. Aktualnie wpadłem, by na każdą postać tworzyć tabelę w MongoDB jako "capped collection". Limit rozmiaru ustawiam kosmiczny, a limit dokumentów (opcja max) na zadaną wartość (100 000).

 

Jest jakaś baza, która będzie lekka, będzie miała klientów w PHPie, node.js i najlepiej C++ i będzie obsługiwała klastrowanie (nie musi być master-master, potrzebuje tylko mieć możliwość zapisywania bez martwienia się o rozrzucanie danych po node'ach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie lżejsze niż Mongo? Ogólnie chciałbym zrobić to w taki sposób, żeby nie martwić się o te "stosy". Wiem, są triggery :)

 

Czekam na dalsze propozycje, a przy okazji (za jakiś miesiąc) przetestuję PostgreSQL, bo do takiego zastosowania nie widziałem jego kandydatury.

 

Myślałem też przez chwilę o TokuMX i TokuDB. Jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem TokuDB kiedyś właśnie do podobnego zastosowania, ale nie zdało to egzaminu. Nie pamiętam już szczegółów, ale powyżej x milionów rekordów było tak samo powolne jak InnoDB.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę o tym, żeby zrobić bazę nie do końca poprawnie, ale po prostu tworzyć tabelę dla każdego profilu. Wtedy mam maksymalnie 100 000 rekordów w 1 tabeli, a do tego TokuDB teoretycznie zajmuje mniej miejsca niż innoDB. Pytanie czy MySQL poradzi sobie z 30 000 tabel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×