Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nmarx

Czy sumy kontrolne to nadal wiarygodna metoda weryfikacji iso?

Polecane posty

Z racji tego, że MS nie udostępnia nośników z win7 a ja mam licencję, więc chciałbym ją wykorzystać i muszę pobrać z innego źródła takie naszło mnie pytanie - czy sumy kontrolne - crc, md5, sha-1 to nadal wiarygodna metoda weryfikacji iso? A może da się je podrobić tak, ze każdy będzie myślał, że pobiera nieruszony nośnik? Kiedyś coś tam czytałem, że sha-1 zostało złamane ale nie wiem do końca o co chodziło.

 

Wie ktoś coś na ten temat? :)

Edytowano przez nmarx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że Microsoft nie udostępnia iso? Pare miesięcy temu ściągałem .iso z Microsoft po zgubieniu oryginalnej płytki...

 

edit:

 

Przepraszam za wypowiedź nie na temat :)

 

Co do sumy kontrolnej, chyba teraz się używa SHA2

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że Microsoft nie udostępnia iso? Pare miesięcy temu ściągałem .iso z Microsoft po zgubieniu oryginalnej płytki...

 

edit:

 

Przepraszam za wypowiedź nie na temat :)

 

Co do sumy kontrolnej, chyba teraz się używa SHA2

 

Zapewne ściągnąłeś nie od MS a z digitalrivercontent.net - sporo stron błędnie określa to jako "linki od MS", ewentualnie z msdnaa. MS nie udostępnia linków do pobrania np. windows home premium. Swego czasu było tylko demo, trial wersji Enterprise.

 

Kurcze, co do mojego pytania to chyba nie uzyskam odpowiedzi na żadnym portalu w necie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne ściągnąłeś nie od MS a z digitalrivercontent.net - sporo stron błędnie określa to jako "linki od MS", ewentualnie z msdnaa. MS nie udostępnia linków do pobrania np. windows home premium. Swego czasu było tylko demo, trial wersji Enterprise.

 

Kurcze, co do mojego pytania to chyba nie uzyskam odpowiedzi na żadnym portalu w necie :/

 

Na pewno ściągnąłem z Microsoftu, inaczej bym się nie odważył instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×