Skocz do zawartości
siec

łączenie się routerów TL-WR740N poprzez AP

Polecane posty

Witam, otóż chciałbym się zapytać jak zrobić, żeby 2 routery TP LINK TL-WR740N łączyły się ze sobą poprzez AP i rozsyłały zasięg, bawił ktoś z was się kiedyś? i 2 pytanie czy da się zrobić jednakową nazwę sieci wifi z 2 routerów? czy tylko będzie się dało router 1 i router 2, i wtedy łączę się do tego który daje mi lepszy zasięg?

 

image.png

Edytowano przez siec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak zrobisz WDS to routerki praktycznie z automatu wszystko dobiorą. Nawet powinien ci kanał ustawić na odpowiedni, ale możesz też to zrobić ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WDS śmiga pięknie, lipa że 2 router musi być w zasięgu pierwszego(tam gdzie nie było zasięgu wcześniej nie połączę się 2 routerem do 1) myślałem, że mogą być oddalone od siebie w większej odległości i 2 anteny razem połączą się po wysyłanych falach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No lol... Jak chcesz połączyć dwa urządzenia nie będące w zasięgu swoich sieci :)

 

Jedno musi opiekować się drugim żeby mogły działać razem chyba że rozwiążesz problem kablem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już to wiem, ale myślałem ze moga sie laczyc po rozsyłanych falach :) w sensie chodziło mi o to, ze np. 1 router wysyla np. na 30m zasięg i 2 też na 30m to moga byc oddalone od siebie o 50m i będa w zasięgu. taka tam rozkminka :D

Edytowano przez siec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już to wiem, ale myślałem ze moga sie laczyc po rozsyłanych falach :) w sensie chodziło mi o to, ze np. 1 router wysyla np. na 30m zasięg i 2 też na 30m to moga byc oddalone od siebie o 50m i będa w zasięgu. taka tam rozkminka :D

 

Gdyby tak było jak piszesz nie potrzebowałbyś drugiego urządzenia do zwiększenia zasięgu bo wifi pierwszego pokrywało by cała potrzebną przestrzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×