Skocz do zawartości
PrecelusMaximus

Przeniesienie poczty

Polecane posty

Witajcie,

 

Problem wygląda tak: Mam serwer A i serwer B. Oby dwa to zwykłe konta shared. Mam też VPS'a. Muszę wykonać kopie poczty z serwera A, przechować je 2-3 na vpsie i po przeniesieniu reszty i skonfigurowaniu poczty na serwerze B, przenieść maile.

Jakieś propozycje? Jak szukałem to znalazłem import/eksport za pomocą klientów pocztowych. A to nie wchodzi w grę. Chodzi tutaj raczej a aplikacje co łączy się z serwerem i pobiera maile a następnie umożliwia wysłanie ich na inny serwer. Może być to półśrodek który sobie sam dostosuje. Może sam protokół takie coś potrafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMAPSYNC - Jeżeli używasz IMAP. Jeśli innego protokołu używasz daj znać i ci ktoś podpowie, bez tego to wróżenie z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do przeniesienia chyba z 200 skrzynek z 20 różnych hostingów... i całość wrzucić na jeden. Mam w pliczku adresy e-mail, adresy do poczty wychodzącej/wychodzącej oraz hasła. Skrzynki miały limit 250mb.

@samu ja napisałem wyżej że, klient odpada i nawet o nim wspomniałem. Jedynie narzędzie które można "zapętlić". Najlepiej jakby dało się pobrać pocztę, zarchiwizować a później w odpowiedniej chwili rozpakować i wgrać na serwer.

 

@Gucio czytałem o imapsync, on jest jedynie płatny na windowsa? Kolejna sprawa, czy ja mogę przenieś maile na serwer tymczasowy w postaci fizycznych plików a później w każdej chwili wgrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do przeniesienia chyba z 200 skrzynek z 20 różnych hostingów... i całość wrzucić na jeden. Mam w pliczku adresy e-mail, adresy do poczty wychodzącej/wychodzącej oraz hasła. Skrzynki miały limit 250mb.

 

@Gucio czytałem o imapsync, on jest jedynie płatny na windowsa? Kolejna sprawa, czy ja mogę przenieś maile na serwer tymczasowy w postaci fizycznych plików a później w każdej chwili wgrać?

 

Nie, jest darmowy https://github.com/imapsync/imapsync na linuxa/unixa możesz go 'zapętlić' jakimś prostym skryptem shellowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale czy da się zarchiwizować wiadomości, a nie od razu wysłać na serwer?

 

Bash jest mi znany, php jak najbardziej też. Już napisałem skrypcik który śmignął 250 baz mysql ;-) W sumie 80gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Tak wiem, ale czy da się zarchiwizować wiadomości, a nie od razu wysłać na serwer?

Tak, da się, jeśli masz dostęp do shela na maszynie, gdzie aktualnie konta się znajdują. W zależności od konfiguracji ich lokalizacja może być: /var/spool/mail, /var/vmail/, ~/mail/ itp.

Zawartość skrzynek powinieneś przenieść po migracji kont i zmianie wpisów MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz postawić sobie dovecota, lub inny serwer IMAP i tam wykonać kopię tymczasową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×