Skocz do zawartości
Cretino

Przykładowa konfiguracja - do czego moze sie nadac?

Polecane posty

Nie am pojecia ani o serwerach ani o hostingach ani o niczym takim a pytanie chce zadac z czystej ciekawosci ... zdaje sobie tez sprawe, ze sprzet ponizej to nie jest sprzet serwerowy - raczej interesuje mnie potencjalna wydajnosc takiego sprzetu .....

 

Gdybym chcial miec malenki serwerek na na porcesorze w rodzaju:

 

Intel Core i7-4770S Intel Core i7-4770T Intel Core i7-4765T jaka jest roznice w wydajnosci miedzy tymy 3 procesorami i ktory z nich ma zaimplementowane najwiecej mozliwych do wyorzystania w serwerze technologii i jest najmniej poobcinany?

 

jakiejs płytce głównej ITX - np.: Gigabyte GA-Q87TN Q87 (niestety ograniczeniem jest tu 16GB ramu i tylko jedno złącze mSATA) lub podobnej (znacie cos podobnego z obsluga np. 32GB RAMu? kiedys mialem w NAS/HTPC płytke z atomem co mial niby obsluzyc max 4GB ale 64bitowy procek swobodnie wykrywal 8GB wiec moze max. rozmiar ramu obslugiwany przez plyte to czesto kwestia umowna?)......

 

do tego 16GB ramu (szkoda, ze tylko tyle), jakis dysk SSD na system typu mSATA (płytka ma takie łącze choćwidziałem też takie maleńkie płytki z 2 mSATA co daja mozliwosc zrobienia od razu RAID 0 lub 1 - chyba ASRock mial takie ....

 

niby na plycie jest 4xsata (na tresci) ale mozna tez dolozyc kontroler dodatkowy itp....

 

 

Czy ktos mi spróbuje wyjasnic i zobrazowac jak taka konfiguracja bedzie sprawdzala sie w podstawowych zastosowaniach serwerowych w roznych ... jako serwer www, poczty, iplatformy e-learningowej (np. moodle), itd. i jak duze obciazenie bylby taki komputer zniesc?

 

mam pojecie o komputerach do gier i potrafie sobie wyobrazic jaka wydajnosc moze zapewnic jakas okreslona konfiguracja np. w Crysis albo Wiedzminie albo nawet w PhotoShopie ale o zastosowaniach serwerowych nie mam pojecia .....

 

Pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, co będzie na tym serwerze i jaka rurka będzie pod niego podpięta, ponieważ możesz mieć najlepszy serwer na świecie, ale jak będzie podpięty pod rurkę 1 Mbps (d/u) z jakaś rozbudowana stroną graficzną etc. to wystarczy trochę osób i serwer pada przez zapchaną rurkę. A to czy procesor i płyta główna jest serwerowa czy nie, nie robi jakiegoś wielkiego znaczenia przy małych projektach jak strona poczta etc. poza tym po co ci więcej niż 16 GB RAM ?? jakąś wirtualizacje chcesz na tym ciągnąć ?? 16 GB wystarczy ci do tego co napisałeś wyżej.

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale nie zrozumielismy sie .... na dzis to nic konkretnego nie chce tworzyc - byc moze w przyszlosci cos do obslugi biura zarzadzania nieruchomosciami - ale tu raczej lepiej sprawdzilby sie po prostu VPS albo jakis inny hosting z uwagi wlasnie na grubosc rurek :P

 

w tym momencie chodzi mi tylko o to, ze jaka wydajnosc mialby serwer zbudowany o takie wlasnie podzespoly jak wymienilem,,, tj. powyzsze procesory - i jaka jest miedzy nimi roznica poza roznym TDP ....... do tego np. 16GB ramu 1600Mhz DDR3 .... 2 dyski SSD 128-256GB w RAID1 na mSATA oraz od 1 do 4 dysków SATA np. z serii RaidEdition od WD (zeby nie wchodzic w drogie SAS lub SCSI) ...

 

 

to czysto teoretyczna ciekawosc jest z mojej strony ... co np. bylby w stanie pociagnac taki serwerek jesli ruska bylaby w przedziale 100mbit-1Gbit?

 

inna sprawa - troche poczytalem o pojawiajacej sie tendencji do wykorzystywania kart graficznych w serwerach i centrach obliczeniowych ... tutaj z zalozenia zadnego centrum ma nie byc tylko serwer .... ciekawi mnie jak bardzo zwiekszyla by sie wydajnosc np. bazy danych jesli poza procesorek glównym CPU wsparloby sie taki serwer jakas karta graficzna zdolna do przejecia niektorych funkcji CPU .... o rozwizaniach Tesla i inych nVidiii nieco poczytalem ale czy profesjonalne tesle daloby sie czymkolwiek zastapic? czy ktokolwiek tutaj ma doswiadczenie z wykorzystaniem Tesli i innych kart graficznych jako wsparcia dla CPU do obslugi np. bazy danych - bo o tym jak dotad zdazylem troszeczke poczytac ....

 

prosze traktowac ten temat jako czystą ciekawostke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×