Skocz do zawartości
Gość thetox

Samochód a mandaty z fotoradarów.

Polecane posty

Gość thetox
Mam auto ale częściej niż ja jedź nim mój brat, auto jest na mnie zarejestrowane, więc jakieś mandaty z fotoradarów przyjdą na mnie.


Jak zrobić aby auto było na brata? Bo ja za jakiś czas będę miał tez Kat C i C+E, a ponoć jest tak ze jak się uzbiera te ilość pkt aby stracić prawko ta zabierają wszystkie kategorie.

A jak brat jeździ autem a ja prawie w cale, to niech jest auto na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydział komunikacji i przerejestrowanie :)

Punktów chyba za fotoradar się nie dostaje więc spokojnie prawka Ci nie zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darowizna samochodu na brata.

Potem:

Wydział komunikacji i przerejestrowanie :)

Punktów chyba za fotoradar się nie dostaje więc spokojnie prawka Ci nie zabiorą.

Dostaje sie

 

No i nie zapomnij wkleić chyba 7% podatku od darowizny ;) Tzn brat musi wkleić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak ta darowizna na brata? Co po kolei i trzeba coś płacić a jak tak ile to może wyjść?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ta darowizna na brata? Co po kolei i trzeba coś płacić a jak tak ile to może wyjść?

 

Podatek będziesz musiał opłacić, tzn bart 4% wartości pojazdu wg. ich katalogu albo 2%, nie pamiętam. Do tego dowód rejestracyjny, ale tego już nie wiem, ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak radar łapie auto "od tylca" to wtedy brnij w zaparte i sięgaj po wszelkie możliwe środki żeby nie dostać punktów. Z mandatu raczej nie wywiniesz się. Nie widać kierowcy to nie wiesz kto prowadził. Jak to, nie wie Pan ? Nie, z auta korzysta milion osób a nasza soc-ojczyzna jeszcze nie wymaga musu prowadzenia ewidencji kto i kiedy korzystał z auta. Kończy się na mandacie. Jak się trafi jakiś trep to sprawę do sądu odda ale nawet największy debil-sędzia będzie zmuszony przyznać ci rację. Zapłacą podatnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja wiem jak wygląda procedura mandatowa.

 

auto to megane 2, rocznik 2005 1.5 dci, wiec pewnie darowizna na brata wyjdzie paręnaście stówek złodziejstwo, w tym kraju na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. Już w następnej kadencji Donek obniży podatki.

 

Najtaniej chyba by było jakbyś po prostu "sprzedał" samochód bratu. Z naprawde okazyjną ceną, ale bez przegięć, bo bedziesz sie tłumaczyć. Wtedy zapłaci "tylko" 2%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te 2% podatku skarbowego od kupna czy tam sprzedaży to zwykłe oszustwo złodziejstwo.

Wcześniej jak miałem inne auto clio2 zapłaciłem tam za nie pewną kwotę, obliczyłem sobie ile będzie podatku odliczyłem nawet kasę, idę do urzędu skarbowego, a tam wysłannik złodziejskiego urzędu skarbowego czyli pani pracownik, otworzyła katalog i wartość rynkowa tyle i tyle i musiałem dołożyć więcej podatku.

A za megane 2005 trochę wyjdzie więcej więcej, nie ma mowy nie damy z bratem zarobić Donaldowi.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A nie jest przypadkiem tak że idzie się na komisariat i wskazuje osobę, która była w tedy kierowcą? Chyba nawet jak mandat przychodzi to i tak pytają czy był właściciel kierowcą a jak nie to musi wskazać. No chyba że się coś zmieniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. Już w następnej kadencji Donek obniży podatki.

 

Najtaniej chyba by było jakbyś po prostu "sprzedał" samochód bratu. Z naprawde okazyjną ceną, ale bez przegięć, bo bedziesz sie tłumaczyć. Wtedy zapłaci "tylko" 2%.

 

To nic nie da, bo oni mają swoje katalogi i w nich wycenione autka. Kupiłem 1,5 roku temu starego itshubishi za 2 tysiące, trochę poobijany itd, a policzyli mi podatek od 6300zł, bo tak było w katalogu. Nie interesowało ich to, że autko było zniszczone itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kiedyś drugi samochód na części praktycznie ze złomu za 300 zł i nie chcieli PCC wcale :-).

Wszystko zależy od tego jak umotywujesz deklarację wartości. Podatek płaci się od rzeczywistej wartości transakcji.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma podatku od darowizny dla brata. Trzeba tylko w Urzędzie Skarbowym zgłosić samą darowiznę.

 

Czyli tylko zapłaci się jakieś 60zł za przerejestrowanie w wydziale komunikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze dobrze mówi. Wszyscy się wypowiadają, a widać mandatów nie dostajecie. :P

@thetox, dostajesz pocztą pismo na które musisz odpowiedzieć wskazując użytkownika pojazdu w danym momencie.

Będzie tam wyraźnie zaznaczona data, godzina, miejsce, abyś mógł dojść do tego kto kierował.

Następnie dostajesz kolejne pismo z przygotowanym mandatem do zapłacenia na wskazaną przez Ciebie osobę

i to ona zbiera punkty. Z tego co pamiętam, jest także opcja niewskazania osoby, wtedy mandat jest w wysokości 500zł

bez punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

W tamtym roku jakoś przy mandacie 10pkt i 500 zł, nie wskazałem kierowcy i zapłaciłem bodajże 200 czy 300 zł.

Fakt, że lepiej oddać jakiś % auta i wtedy mandaty idą na osobę pierwszą w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×