Skocz do zawartości
kalkulatorek

Domena .no

Polecane posty

Przy rejestracji tych domen jest sporo restrykcji:

- domeny .no są zarezerwowane wyłącznie dla Abonentów zarejestrowanych na terenie Norwegii.
- maksymalnie jeden Abonent może zarejestrować 100 domen

- NORID (Operator domen .no) wymaga by dane właściciela i kontaktu administracyjnego były norweskie.
- W przypadku firmy wymagany jest numer rejestracji działalności na terenie Norwegii tzw. Brønnøysund Register Centre (Enhetsregisteret)

- W przypadku osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej wymagany jest indywidualny nr ID które Abonent może uzyskać wypełniając formularz tutaj

- dodatkowo rejestr wymaga przygotowanych serwerów DNS. Wymagania i test można sprawdzić tutaj

Cena u nas 79,90 netto, a po cenę z rabatem zapraszam na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale sa tez firmy (np. ta -> WebSolutions) ktore oferuja kupno takiej domeny dla kogos, kto nie ma firmy ani tych wszystkich wymaganych ID. Wiem, bo sam kiedys potrzebowalem takiej domenki. Fajna sprawa, fakt ze placi sie za to wiecej, bo w cene domeny jest wliczona cala papierologia i zdobywanie odpowiednich zezwolen i numerow jak pisze kolezanka powyzej. Dziala to na zasadzie, ze takie firmy maja swoich przedstawicieli w poszczegolnych krajach (tak to sie ladnie profesjonalnie nazywa Local Presence i Trustee Service), ktorzy cala biurokracja sie zajmuja.

Edytowano przez barwin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylko, że nie jesteś wtedy pełnoprawnym abonentem a domena zarejestrowana jest na firmę, która tą "papierologią" się zajmuje. Z tego co wiem EuroDNS chyba też tak robi. Rejestrują domenę na siebie a abonentowi wystawiają takie zaświadczenie czy certyfikat. Trzeba jednak tutaj bardzo uważać, żeby nie zapłacić i zostać bez pieniędzy i domeny, jeżeli korzysta się z jakiejś nieznanej firmy oferującej takie usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pelni sie zgaszam z Toba Olu :) Duzo lepiej jest to zrobic standardowo. No ale powiem Ci szczerze, ze troche obracam sie na rynku domen wlasnie takich "dziwnych" i po prostu duzo bardziej oplaca mi sie kozystac z tego typu uslug, niz np. osobiscie jechac do Tajlandii zeby rejestrowac tam znak towarowy umozliwiajacy mi kupno domenki .co.th :)

 

To juz wole wydac te kilka zloty wiecej i kupic wlasnie domenke z Trustee service. Wiem, duzo jest oszustow i ludzi, ktorzy proboja wyludzic kase. Ale wlasnie wiekszosc egzotycznych domen, ktorych nie oferuja polskie firmy, lub ogolnoswiatowe i w miare tanie (typu godaddy) kupuje wlasnie w WebSolution, i nie mialem nigdy zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję od 6 lat w firmie rejestrującej domeny tak więc wiem już conieco o najróżniejszych rozwiązaniach teg typu sytuacji ;) Fakt faktem, że egzotyczne dmeny są czasem trudne w obejściu - zresztą nie tylko egzotyczne - ale na każdą znajdzie się sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×