Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wesolak

Nisza czy zbędna oferta?

Polecane posty

Witajcie, parę lat temu się nad tym zastanawiałem, a teraz wróciło. Pytanie dlaczego polskie firmy hostingowe nie oferują planów typu:

 

- super alpha reseller

- alpha reseller

- master reseller?

 

W US są w miarę popularne, w Europie słabiej, a w Polsce w ogóle. Myślicie, że taka oferta nie przyjęłaby się u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takie cuda sprzedają :) Nie ukrywam, że według mnie jest to ciekawe rozwiązanie. Parę lat temu myślałem, że przyjdzie do nas jak wszystko, a jednak nadal nie ma. Dlatego ciekawi mnie czy to jeszcze nie ten czas, czy jest to usługa zbędna.

Edytowano przez wesolak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie usługa zbędna - jak wyżej - brak możliwości osiągnięcia profitów.

 

Mi brakuje VPS na SSD i z prywatną siecią (Digital Ocean owszem posiada, ale nie ma możliwości rozdzielania transferu - tj. gdy kilka VPS działa tylko na sieci prywatnej, nie można ich transferu dodać do puli obsługiwanej przez load-balancer)

 

Brakuje też VPS z przeznaczeniem na archiwizację danych. Np. 1 cpu 2GB i 1TB miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brak osiągnięcia profitów? Usługa owszem jest tania w USA ale patrząc na nich można powiedzieć, że vps-y, shared też nie dadzą zarobić bo można znaleźć po zabójczo niskich cenach. Jednak u nas ceny są inne, wyższe. Taki alpha reseller z pewnością mógłby dla niejednego zastąpić vps managed. Byłby tańszy niż vps managed (ale droższy niż w us, nie sugerujmy się ich cenami), a jednak miałby w sobie jego część. Większe możliwości niż shared, brak zmartwień o oprogramowanie i inne rzeczy. Brak dostępu do roota, a może nawet ssh dla niedoświadczonych userów, zrekompensowała by niższa cena. Wydaje mi się, że zarobek nie zależy od tego jak produkt się nazywa lub co robi, tylko na ile zostanie wyceniony aby się opłacał i jak zareaguje na niego rynek. A skoro w US można za grosze kupić shared, vps, dedyka a i tak wiadomo z jakich powodów kupujemy często drożej u siebie, więc dla tych usług również ich ceny nie byłyby konkurencją.

 

PS

Oczywiście vps managed do zastosowań typowo hostingowych/shoutcast (wtyczka do whm).

Edytowano przez wesolak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A skoro w US można za grosze kupić

 

W US masz o wiele niższe podatki. W Polsce i większości krajów EU to się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy kilka VPS działa tylko na sieci prywatnej, nie można ich transferu dodać do puli obsługiwanej przez load-balancer

Wydaje mi się, że dokładnie tak to działa. To znaczy, transfer jest liczony dla całego konta, nie pojedynczego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zaczniesz sam sprzedawać takich resellerów jeśli uważasz, że da się z tego wyżyć? ;)

Obecnie VPSy "managed" i sharedy są tak śmiesznie tanie, że ta usługa nie ma kompletnego sensu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dokładnie tak to działa. To znaczy, transfer jest liczony dla całego konta, nie pojedynczego serwera.

 

Nie, czytałem wypowiedź DigitalOcean, że przydział transferu jest per pojedynczy VPS. Zargumentowali to tym, że przecież ich transfer i tak jest tani, więc to nie powinien być problem... :blink:

 

W każdym razie, jak również wyczytałem obecnie transferu nie liczą, bo nie umieją :)

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zaczniesz sam sprzedawać takich resellerów jeśli uważasz, że da się z tego wyżyć? ;)

Obecnie VPSy "managed" i sharedy są tak śmiesznie tanie, że ta usługa nie ma kompletnego sensu

 

 

Bo firma hostingowa to nie moja bajka, a gdybym otworzył krzaka to byłbyś jednym z wielu, którzy zaczęliby nawałnicę postów jaka to firma krzak :P Generalnie chodzi mi o to, że te resellery są w stanach często w cenie vps-ów managed, czasami trochę drożej lub taniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×