Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krk

Ubuntu obok Windows 8 ?

Polecane posty

Witam

 

Mam taki problem na jednym dysku mam windows8 teraz na drugim zainstalowałem Ubuntu 12.04 i mam taki problem bo przy uruchamianiu komputera od razu odapla sie win8. Jak zrobić żeby było menu wyboru systemu po włączeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może w wystarczy w Windowsie zmienić ustawienia? Może czas jest ustawiony na 0 i od razu z automatu pali Windowsa.

 

Windows + R -> msconfig -> zakładka rozruch i tam zobacz co masz, może tam jest wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość, bo nikt nie podał rozwiązania.

Skoro zainstalowałeś ubuntu na drugim dysku to równie prawdopodobnie właśnie tam umieściłeś bootloader i tylko tam nadpisałeś mbr.
Najprostsza metoda to zmienić kolejność bootowania, a jeżeli to nie możliwe to z poziomu ubuntu przepisać mbr pierwszego dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość, bo nikt nie podał rozwiązania.

 

Skoro zainstalowałeś ubuntu na drugim dysku to równie prawdopodobnie właśnie tam umieściłeś bootloader i tylko tam nadpisałeś mbr.

Najprostsza metoda to zmienić kolejność bootowania, a jeżeli to nie możliwe to z poziomu ubuntu przepisać mbr pierwszego dysku.

 

Poradziłem sobie o wiele prostszą metodą pobrałem program EasyBCD i ustawiłem ścieżkę startową Linuxa. Przy uruchamianiu kompa teraz mam menu wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież zrobiłeś właśnie to co napisałem: przepisałeś MBR pierwszego dysku, tylko wrzuciłeś inny bootloader.
Z poziomu ubuntu jest to jedna komenda, więc nie wiem czy Twoja metoda byłą tak dużo prostsza. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×