Skocz do zawartości
islandia18

Subdomena,vhost

Polecane posty

Witam,

 

nie mam pomysłu na nazwę tematu, ale nie to najważniejsze.(Z góry przepraszam moderatora).

 

Mianowicie chodzi o to że prowadzę prywatny hosting www (dla znajomych) korzystam z panelu ISPConfig 3 i moje pytanko jest takie jak zrobić by każda subdomena od danej domeny przekierowana była na domenę (np. z losowa_nazwa.domena.pl -na- domena.pl) Na jednej z domen mam tak zrobione lecz nie zawsze działa i np gdy wpisuję panel.domena.pl to widnieje info że nie ma takiego serwera a mimo tego że jest dodana w ISPConfig. Niektóre losowe nazwy działają a przy niektórych nie rozpoznaje serwera.

 

Drugie pytanie jest takie że gdy już mam subdomenę to ona działa lecz nie zawsze, zdarza się tak że jest aktywna tylko przez paręnaście godzin a potem na pewien okres tak jak by nie istniała. Nawet komenda ping nie wyszukuje takie serwera. Myślę że to będzie wina Binda.

 

 

Jeśli był już podobny temat to przepraszam, lecz szukałem i w Google i na WHT, ale nie wiedziałem zbytnio jak szukać tego zagadnienia.

 

Pozdrawiam

 

 

@Edit

 

Problem został w połowie rozwiązany, błąd leży po stronie panelu przy dodawania domeny przez ISPConfig. Ręcznie musimy dodatkowo dodać rekordy DNS oraz w apache ustawić folder.

 

Proszę o usunięcie tematu Moderatora.

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×