Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MrLei

Mam pytanie odnośnie serwer dell c6100 i jego Raid1

Polecane posty

Próbuje instalować sobie Debiana i żadna instalka mi nie widzi RAid1 robionego hardware w Biosie (Intel Matrix… ).

Gdy robię to z Ubuntu nie ma problemu widzi radi1…

 

To problem Debiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poszedłbym w stronę dobrze działającego softraid na Linuxie (mdadm).
Z doświadczenia wiem, że fakeraid'y nigdy nie sprawują się dobrze i najlepiej, abyś na starcie porzucił ten pomysł, aby nie robić sobie problemów w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Matrix to fake raid. ; )

Jeżeli nie dokupiłeś opcjonalnego kontrolera LSI to nie ma tam z tego co podają na stronie żadnego hardware'owego wbudowanego kontrolera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek miałem w HP Proliant ML110 g6. Tam też niby jest RAID który ustawiasz z poziomu BIOS-u - więc początkowo wydawało mi się że to hardware RAID. Wszystko było ładnie do momentu gdy chcieliśmy zwiększyć pojemność macierzy przez zakup większych dysków. Rozszerzenie tej macierzy - niestety jest niemożliwe przez narzędzia takie jak hpacucli czy ACU. Sklonowanie macierzy jakimś zewnętrznym softem (np. clone zilla) jest też niemożliwe - gdyż clone zilla nie widzi macierzy tylko pojedyncze dyski.

Natomiast klonowanie dysk do dysku powoduje zniszczenie dysku logicznego (gdyż w pierwszych sektorach dysku macierz umieszcza tam jakieś metadane).

Tak jak powiedział @malu - to zwykły fake RAID i trzymaj się z dala od takich rozwiązań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×