Skocz do zawartości
Vizi

Subdomena(domena OVH) do dedyka(Kimsufi)

Polecane posty

Ok mam taki problem, wykupiłem dedyka w kimsufi i no i domene w ovh, w panel kimsufi zmienilem secondary dns, W domenie ovh w strefie dns zmienilem rekord A: domena.pl A IP
Ok, działa ładnie pięknie, ale jak teraz dodać subdomene? Stworzyłem nowy rekord dla tesu x.domena.pl A IP, na dedyku utworzyłem katalog /var/www/x ale mimo to subdomena przekierowuje na czystą domene. tzn wyswietla sie x.domena.pl ale index.php czyta z folderu /var/www. Czy mógłby mi ktoś chociaż ogolnie wytłumaczyć co powinienem zrobić? Czytałem coś o .htaccess ale nie za bardzo wiem czy to jest to i jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że owinienem to dodać do pliku /etc/apache2/httpd.conf

Tak powinno to wyglądać:?

# Ensure that Apache listens on port 80
Listen 80

# Listen for virtual host requests on all IP addresses
NameVirtualHost *:80

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /www/
ServerName www.domena.pl

# Other directives here

</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /www/x
ServerName www.x.domena.pl

# Other directives here

</VirtualHost>
Edytowano przez Vizi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałem troszkę poprzerabiać, żeby wgl się apache restartował. DocumentRoot /www/ na DocumentRoot /var/www no inaczej wyrzucał błąd, że nie może znaleźć położenia. oraz wyrzucić Listen 80 i w NameVirtualHost *:80 <VirtualHost *:80> usunąć :80 bo wywalał błąd

Restarting web server: apache2 ... waiting (98)Address already in use: make_sock: could not bind to address [::]:80

 

 

 

ostatecznie wyglada to tak:
#Listen for virtual host requests on all IP addresses
NameVirtualHost *

<VirtualHost *>
DocumentRoot /var/www
ServerName www.domena.pl

# Other directives here

</VirtualHost>

<VirtualHost *>
DocumentRoot /var/www/x
ServerName www.x.domena.pl

# Other directives here

</VirtualHost>
lecz i tak nie działa, nie wazne czy wpiszę domena.pl czy x.domena.pl to i tak odpala z /var/www

 

Wyszperałem coś takiego https://www.debian-administration.org/articles/412 czy taki sposób też będzie dobry? Tzn stworzenie /etc/apache2/sites-available/www.domena.com i /etc/apache2/sites-available/www.x.domena.com i postępowanie dalej tak jak w tym poradniku?

Edytowano przez Vizi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja vhosta docelowo musi znaleźć (najlepiej w formie dowiązania z sites-available [dla porządku]) się w /etc/apache2/sites-enabled

 

Można to wykonać na pare sposobów:

Przez wykonanie komendy: a2ensite

lub przy użyciu narzędzia ln: ln -s /etc/apache2/sites-available/ ../sites-enabled/

lub utworzenie pliku z konfiguracja vhosta w /etc/apache2/sites-enabled/ - lepiej jednak skorzystać z dowiązań nie nabałaganimy sobie w systemie.

 

Skutek przy użyciu wszystkich wszystkich tak czy inaczej jest ten sam, plik z konfiguracją vhosta dostępny jest w sites-enabled.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×