Skocz do zawartości
Snake

Domena *.pl na kilka lat

Polecane posty

Chcę wykupić domenę na 3-5lat, na razie znalazłem taką ofertę na domeny.pl 3lata za 132,84 lub 5lat za 209,10zł.

Adres domeny jaką chcę wykupić to: JAKAS-TAM-NAZWA.rybnik.pl

 

I teraz nie wiem czy mam patrzeć, że przedłużenie u innych kosztuje 70-120zł za domenę *.pl na 1rok czy mam uważać ten mój adres jako domenę regionalną rybnik.pl i wtedy widzę, że niektórzy mają przedłużenie regionalnej taniej - za 35,67zł w home.pl czy 18,45zł w hekko.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To domena regionalna.

U najtańszych rejestratorów pierwszy rok kosztował będzie Cię 3-4 złote, drugi i każdy kolejny rok w okolicach 18zł (brutto z VATem).

Przykładowo w Forpsi (z którego usług ostatnio korzystam) 5 lat na chwilę obecną kosztować będzie 76,75zł brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Twoja odpowiedź przekonała mnie w 100%, domena zamówiona na 5lat. Mam nadzieję, że nie ma tam żadnych dziwnych ukrytych usług z których trzeba rezygnować z wyprzedzeniem i nie dostanę dziwnych faktur jak to ponoć się zdażało w serwisie domeny.pl bo samych złych rzeczy się o nich naczytałem.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

 

 

To domena regionalna.

U najtańszych rejestratorów pierwszy rok kosztował będzie Cię 3-4 złote, drugi i każdy kolejny rok w okolicach 18zł (brutto z VATem).

Przykładowo w Forpsi (z którego usług ostatnio korzystam) 5 lat na chwilę obecną kosztować będzie 76,75zł brutto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odnawiam domeny co roku, miesiąc przed końcem ważności domeny dostaję przypomnienie w wiadomości email.

Pro-forma generowana jest dopiero na wyraźne moje żądanie/kliknięcie, a właściwa faktura po zapłaceniu.

Nie korzystałem z żadnych innych usług, więc mówię tylko o domenach, które tam przeniosłem od innych rejestratorów.

Kod AuthInfo jest dostępny w każdej chwili w panelu, niepotrzebne są więc w razie czego żadne papierki jak ma to miejsce np. w OVH (z tego właśnie względu postanowiłem płacić 5zł więcej za *.pl, ale mieć w razie czego łatwość migracji, a nie utknąć wysyłając polecone albo faksy).

Z DNSów ichniejszych nie korzystałem (w gratisie do domen, jak praktycznie wszędzie), więc nie wiem jak się sprawują.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie ma tam żadnych dziwnych ukrytych usług z których trzeba rezygnować z wyprzedzeniem i nie dostanę dziwnych faktur jak to ponoć się zdażało w serwisie domeny.pl bo samych złych rzeczy się o nich naczytałem.

 

Warto upewnić się czytają regulamin, ale przy rejestracji domeny na 5 lat nie powinno być problemów. Rejestratorzy czasami ograniczają możliwość przeniesienia domeny do innej firmy, przeważnie wtedy, gdy:

  • cena rejestracji była bardzo niska (np. 0 zł),
  • domena była rejestrowana na rok
  • była to domena .pl (a nie regionalna).

 

W przypadku rejestracji z góry na 5 lat w normalnej cenie nie powinno być żadnych ograniczeń. A co do wypowiadania umowy, to dotyczy to np. domeny niemieckiej. W przypadku domeny .pl wystarczy jej nie odnawiać albo wziąć kod authinfo odpowiednio wcześniej przed końcem okresu abonamentowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×