Skocz do zawartości
PatrykTV

[Pytanie] Podpinanie Domeny pod VPS

Polecane posty

Witam , zakupiłem serwer vps , posiadam też wykupioną domene , dodam że są na innych hostingach . Planuje postawić serwer Team speak 3 , i chciał bym łączyć się poprzez moją domenę na team speak 3 . Jak to zrobić ???

 

Druga sprawa to , na domenę łącze się poprzez np. (www.hubabbuba.pl) , lecz chciał bym żęby łączyło już po wpisaniu np. (hubabbuba.pl) . Jak to zrobić ???

 

Dodam że chcę żeby na team speak 3 łączyło przy domenie np. (hubabbuba.pl)

 

 

 

Z góry dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Witam , zakupiłem serwer vps , posiadam też wykupioną domene , dodam że są na innych hostingach . Planuje postawić serwer Team speak 3 , i chciał bym łączyć się poprzez moją domenę na team speak 3 . Jak to zrobić ???

 

2.Druga sprawa to , na domenę łącze się poprzez np. (www.hubabbuba.pl) , lecz chciał bym żęby łączyło już po wpisaniu np. (hubabbuba.pl) . Jak to zrobić ???

 

Dodam że chcę żeby na team speak 3 łączyło przy domenie np. (hubabbuba.pl)

 

 

 

Z góry dzięki .

 

Ad1. Przekieruj sobie subdomenę na IP, np ts3.domena.pl na ten drugi serwer, bo jeśli to mają być różne serwery będziesz miał problem, o chyba, że sam port przekierujesz.

 

Ad2. Sprawdź, co masz w vhoście. Servername ustaw sobie na domena.pl, a Server Alias na www.domena.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd, Kolopik. Klient ts3 potrafi znaleźć serwer po wpisie srv, więc możesz używać tej samej domeny do łączenia z ts3 i www u dwóch różnych dostawców. Nie trzeba żadnego portu przekierowywać.

 

Planuje postawić serwer Team speak 3 , i chciał bym łączyć się poprzez moją domenę na team speak 3 . Jak to zrobić ???

https://support.teamspeakusa.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/293/12/does-teamspeak-3-support-dns-srv-records

 

Druga sprawa to , na domenę łącze się poprzez np. (www.hubabbuba.pl) , lecz chciał bym żęby łączyło już po wpisaniu np. (hubabbuba.pl) . Jak to zrobić ???

Dodajesz rekord A dla gołej domeny, cname dla www, a na serwerze www robisz przekierowanie 301 z www na nagą domenę.

 

W strefie hubabbuba.pl

 

hubabbuba.pl. IN A 192.0.2.6
www IN CNAME hubabbuba.pl.
dla www i

 

_ts3._udp IN SRV 0 5 9987 ts3
ts3 IN A 203.0.113.19
dla ts3.

 

Przekierowanie 301 to już ustawiasz w konfiguracji serwera www (nginx, apache, czy co tam masz). Jest w manualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×