Skocz do zawartości
ryzio

[CLOUD] Poszukiwany Cloud dość specyficzny

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Poszukuję dobrej chmury a możliwością wykupy dużej ilości procesorów / rdzeni, najlepiej opartych o architekturę Intel.

Na pojemności, ilości pamięci RAM mi nie zależy. Co do transferu potrzebuję na start nie więcej niż 150-200 GB miesięcznie w obu kierunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmura oktawave ma procesory intela(pl-001) i amd(PL-002). taktowane 2,5 ghz
E24 ma 1,7 ghz ale nie wiem jakie procki.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E24 ma AMD niestety, ale ja potrzebuję np 64 rdzenie a oktawave tyle nie ma w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć kilka tych największych chmur od oktawave przecież, i je czymś połaczyć :-)

 

#Edit
Albo napisać na support o coś indywidualnego, może zrobią :)

Edytowano przez miguslaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

64 rdzenie z maszyny intela? chodzi ci o 64 wątki, czy 64 "rdzenie wirtualne" które najczęściej mają wydajność mniej więcej połowy albo mniej wątka?

Może ci się spodoba opcja CPU-hog w tiktalik.com. Dostajesz zagwarantowane zasoby 2 rdzenie i 1gb ram i resztę wolnych zasobów procesora z całej maszyny fizycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

furek: na początku posta pisałem, że e24cloud mają maszyny na AMD a ja potrzebuje na Intelu.

Krzysiu: 2 rdzenie przy mojej potrzebie 64 to trochę mało, więc oferta jest bezsensowna.

 

migusław: jest to jakiś wyjście, ale nie mam na razie pomysłu czym je połączyć, ale napisze do nich maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz na dłużej niż tydzień to opłaci Ci się:
http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/enterprise/2014-MG-128.xml

Wydajność powinna być większa na fizycznym serwerze niż po wirtualizacji.
A co do AMD vs Intel to pewnie zależy od tego co chcesz tam liczyć, ale spokojnie te 32 wątki powinny dorównywać 32 rdzeniom AMD, a w pewnych przypadkach być sporo wydajniejsze.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Do Cloudu w większości jest wybierany AMD z uwagi na cenę i pchany marketing ile to klient nie dostanie rdzeni.

 

Maszyna @up jest idealnym rozwiązaniem jeżeli potrzebuje się tanio czegoś do obliczeń CPU z uwagi na 16 fizycznych rdzeni z dobrym zegarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E24 ma AMD niestety, ale ja potrzebuję np 64 rdzenie a oktawave tyle nie ma w ofercie.

 

Tak, nasze procesory to Intel. Jeżeli potrzebujesz 64 rdzeni, zawsze możesz wziąć kilka maszyn i połączyć je loadbalancerem (również u nas dostępny jako usługa). Chyba, że Twoja aplikacja domyślnie nie jest w stanie tak działać. Jeśli chciałbyś pomocy w tej sprawie, napisz do nas na adres customer@oktawave.com - pomożemy Ci w testach i wdrożeniu.

 

Zdrówka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×